Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

11. februāris, 2023

1700 brīvprātīgo līdz 82 gadu vecumam © DIENA

Tikko noslēgusies brīvprātīgo pieteikšanās šā gada Dziesmu svētkiem, un svētku rīkotāji atzīst – šogad cilvēku interese bijusi īpaši liela. Stāstot arī par citām aktualitātēm svētku organizēšanā, Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Daina Markova sola: lai gan dziedāšanai kopkorī, visticamāk, laika nepietiks, tautastērpu svētku laikā viņa uzvilks gan, turklāt – pašas darinātu.

Ar mīlestību no rīta un vakarā © DIENA

Februāris ir pēdējais ziemas mēnesis, un to mēs nodēvējām par sildoši pikanto, gatavojot pārsvarā siltus, sātīgus, garšvielām un garšaugiem bagātus ēdienus, kuros netrūkst arī piparota asumiņa. Šoreiz divas receptes par godu nu jau arī Latvijā bieži svinētajai Valentīndienai jeb mīlestības svētkiem: viens "brokastis gultā" variants, otrs vakariņu piedāvājums. Nav nekā salda, jo saldumam šajā dienā vajadzētu būt gana tāpat, toties netrūkst asumiņa!

Pirmais solis Eiropā © DIENA

No 13. līdz 19. februārim Smeceres sila trasē Madonā norisināsies Eiropas junioru čempionāts biatlonā, kas būs vēsturē pirmais kontinenta mēroga biatlona pasākums Latvijā. Sacensībās solījuši piedalīties arī šī brīža talantīgākie mūsu valsts jaunie sportisti Renārs Birkentāls un Sanita Buliņa, kaut gan tajā pašā laikā tiks aizvadīts pasaules čempionāts pieaugušajiem. Par gaidāmo Eiropas junioru čempionātu stāsta sacensību organizators Gundars Upenieks.
Reklāmraksts

Laiks salabot savu smaidu

Smaids bieži ir pirmais iespaids, ko jūs atstājat cilvēkiem, un var būt grūti smaidīt ar pārliecību, ja jūsu zobi nav tādi, kādus tos vēlaties. Laiks, kurā jūs varat salabot savu smaidu, var atšķirties atkarībā no jūsu individuālajām vajadzībām un vēlmēm. Dažos gadījumos var būt nepieciešama tikai viena zobārstniecības procedūra, lai atrisinātu problēmu, bet citos gadījumos var būt nepieciešama vairāku procedūru kombinācija, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.
Reklāmraksts

Labākās viesnīcas Liepājā

Liepāja ir tūristu iecienīts galamērķis, tieši tāpēc arī viesnīcu jomā šeit piedāvājums ir salīdzinoši plašs. Atliek vien skaidri noformulēt savas vēlmes un vajadzības un atrast tām piemērotāko.

Koka māju oāze leišmalītē © DIENA

Katrai mazpilsētai ir savs smeķis. Tāds ir arī Subatei. Ceļojot pa leišmalīti, to ievērojis arī dzejnieks Imants Ziedonis. Un ne tikai viņš – ne velti Subates vecpilsēta ar mazajām vienstāva koka mājiņām, šaurām līkloču ieliņām, kur dažviet saglabājušās bruģa pēdas, ir iekļauta valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu sarakstā. Lai pamudinātu subatiešus saglabāt vēsturisko mantojumu un uzslavētu tos, kam tas izdevies, šogad pirmo reizi tiks pasniegta arī pilsētas koka arhitektūras balva Goda zīme. Tāds tīri simbolisks žests, bet subatieši cer, ka reiz vēsturisko ēku atjaunošanai tas kļūs taustāms – kā pašvaldības līdzfinansējums.

Postošās zemestrīces un to pēcgrūdieni © DIENA

Turciju un Sīriju 6. februārī vienu pēc otras piemeklēja divas – 7,8 un 7,5 balles pēc Rihtera skalas stipras – zemestrīces, kā arī vairāk nekā simts šo zemestrīču pēcgrūdienu. Saskaņā ar pesimistiskākajām aplēsēm katastrofas upuru skaits pārsniegs pat 20 tūkstošus cilvēku, bet ekonomiskie zaudējumi būs mērāmi vairākos desmitos miljardu eiro. Turklāt zemestrīces jau kļuvušas par nozīmīgu faktoru ne tikai Turcijas iekšpolitikā, bet arī lielajā ģeopolitikā.

Kalendārs

Februāris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12