Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +28 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

18. februāris, 2023

Spēlē, kā mēs pārējie elpojam. 31. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā – no simfonijas līdz džezam © DIENA

No 25. februāra līdz 11. martam Liepājas simfoniskais orķestris (LSO) jau 31. reizi aicina uz Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, kas piecos koncertos koncertzālē Lielais dzintars piedāvā bagātīgu, spilgtu ceļojumu mūzikas pasaulē. Tajā varēs piedzīvot gan simfonisko mūziku ar spožiem solistiem, gan simfodžezu, gan latviešu kormūziku un kamermūziku.

Zupa un pupas ar asumiņu © DIENA

​Februāris ir pēdējais ziemas mēnesis, un to mēs nodēvējām par sildoši pikanto, gatavojot pārsvarā siltus, sātīgus, garšvielām un garšaugiem bagātus ēdienus, kuros netrūks arī piparota asumiņa. Šoreiz pusdienu piedāvājumā garda zupa Āzijas garšās un bagātīgi pupiņu salāti.

E-cigaretes. Par vai pret?

Elektronisko cigarešu lietošana daļai sabiedrības ir kļuvusi par tikpat būtisku ikdienas ieradumu kā rīta kafija vai e-pasta pārbaudīšana. SKDS aptauja liecina, ka Latvijā trešdaļa no cilvēkiem, kuri lieto nikotīna produktus, izvēlas tieši e-cigaretes, un tās ir iemantojušas popularitāti arī jauniešu vidū. Sabiedrības un arī veselības speciālistu viedoklis jautājumā par to, vai šī ir labāka alternatīva tradicionālajām cigaretēm un vai tām vajadzētu būt pieejamām, dalās.

Valsts nauda pasaules hokeja čempionātam nav solīta © DIENA

Pēc šonedēļ izskanējušajām ziņām par "pagaidām vēl nesaņemto finansējumu" pasaules hokeja čempionāta rīkošanai Rīgā, Diena vērsās ar precizējošiem jautājumiem pie premjera Krišjāņa Kariņa, atbildīgās izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas un čempionāta rīkotājiem. Premjers atbildi nesniedza, uzticot to darīt Čakšai. 

Dēlus aprūpē visu dzīvi © DIENA

Ne jau tikai cilvēki mēdz izlutināt savus pēcnācējus, tādējādi pārlieku noslogojot paši sevi. Zobenvaļu mātes tik ļoti rūpējas par saviem dēliem, ka tikpat kā pilnībā upurē pašas savu dzīvi.

Deja ar zirgu © DIENA

Iemīlot zirgus jau no pirmās tikšanās reizes, par Latvijas daudzsološāko sportisti jāšanas sporta iejādē kļuvusi Patrīcija Baranovska (14). Savu kompanjonu Pūpēdi viņa sauc par zirgu ar ļoti augstu IQ, kurš allaž cenšas sevi parādīt no vislabākās puses. Tomēr Pūpēdis arī gaida, lai Patrīcija pie viņa ierastos katru dienu, citādi viņš varētu apvainoties, bet šajā sporta veidā kaut ko iespējams paveikt tikai tad, ja jātnieks un zirgs darbojas vienoti. Tālāk stāsta pati jaunā sportiste!

Nestāstot. Uzvedums – veltījums mīlestībai. Spāņu kamermūzika, deja un Agra Daņiļeviča dzeja vienā izrādē © DIENA

Ceļu pie skatītājiem 18. februārī sāks horeogrāfa Agra Daņiļeviča un dziedātājas Aleksandras Špicbergas kopdarbā tapušais koncertuzvedums Nestāstot, kurā dziedātāja un Dzirnu dejotāja Aleksandra Špicberga izdziedās un izdejos divdesmit mīlestības stāstus spāņu mūzikā, bet Agris Daņiļevičs pirmoreiz publiski atklās savu mīlestībai veltīto dzeju.

Gaidāmā, bet neprognozējamā katastrofa © DIENA

Ģeoloģijas doktors Jānis Karušs par to, kāpēc zemestrīces tuvošanos nevar paredzēt, ar cik stipru kodolsprādzienu var salīdzināt zemestrīci Turcijā un Sīrijā un ko mēs darām tikpat vieglprātīgi kā turki.

Otrās rindas svārstības © DIENA

Režisore Kristīne Briede (52) par sievietēm ar aicinājumu, cilvēkiem ar viedokli un birkām, ko labāk būtu nekarināt.

Kalendārs

Februāris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12