Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

19. novembris

Eidukai negaidīti lielisks starts sprintā Zviedrijā

Lieliski Zviedrijas nacionālās sezonas atklāšanas sacensības Jelivārē iesākusi Latvijas vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka, kura sprinta kvalifikācijā 43 dalībnieču konkurencē uzrādīja 7.laiku, tikai septiņas sekundes piekāpjoties pasaules čempionei Jonnai Sundlingai no Zviedrijas, bet par divām sekundēm apsteidzot pasaules vicečempioni komandu sprintā un divas uzvaras pasaules kausa posmos izcīnījušo šveicieti Lorīnu van der Grāfu. Vēlāk Eiduka pārvarēja ceturtdaļfinālu un iekļuva pusfinālā, izcīnot 7.vietu, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.

Rīgas brīvostas pārvaldei piešķir prestižo Energy Globe Award apbalvojumu

Rīgas brīvostas pārvaldei piešķirts starptautisks apbalvojums par inovatīvu risinājumu vides aizsardzībā - Energy Globe National Award 2021. To par ilgtspējīgu tehnoloģiju izmantošanu Krievu salas infrastruktūras projekta realizēšanā šonedēļ austriešu fonda Energy Globe International vārdā Rīgas brīvostas vadībai svinīgi pasniedza Austrijas vēstniecības komercpadomniece Dr. Ingrid Valentini-Wanka.

Ērti, bet vai videi draudzīgi? © DIENA(3)

Pēdējos gados cilvēkus, kas automašīnas, sabiedriskā transporta vai velosipēda vietā izvēlas pārvietoties ar elektrisko skrejriteni jeb skūteri, redzam arvien biežāk. Kā atzīst šo skrejriteņu ražotāji un lietotāji, šis ir gana ātrs un ērts veids, kā pārvietoties pa pilsētu. Taču cik elektriskais skrejritenis ir dabai draudzīgs braucamrīks, un kas mums būtu jāņem vērā, ja vēlamies iegādāties to savā īpašumā?

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 1707 cilvēki; Igaunijā - 715

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1707 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi 17 cilvēku dzīvības, piektdien paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 715 cilvēkiem un reģistrēti deviņi Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, piektdien paziņojis Veselības departaments.

Panākumu pamatā – līdzīgas stratēģijas © DIENA

Vairākums pasaules valstu uzņem tempus ekonomikas atjaunošanā un lēnām atgriežas pie ierastā dzīves ritma, jo kopējais Covid-19 izraisīto nāves gadījumu skaits noslīdējis līdz gada zemākajam līmenim, vēsta aģentūra Bloomberg jaunākajā ikmēneša Covid pretestības reitingā (Covid Resilience Ranking, CRR). Kā tas izdevies? Visas valstis, kas atrodas šī reitinga augšgalā, izrādās, izmanto līdzīgu stratēģiju.

Kalendārs

Novembris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12