Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Šodien

Izkāpt no populisma, pievērsties atbalstāmajiem © DIENA

Kā mazināt nabadzību un sociālo atstumtību sabiedrībā, kādas kļūdas pieļāvusi iepriekšējā valdība, un ko gribētos sagaidīt no nākamās – Romāns Meļņiks vaicā Pēterim Leiškalnam, Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālās drošības ekspertam.

Kariņa valdībai vieglu dienu nebūs © DIENA

Var paredzēt, ka Krišjāņa Kariņa veidotajai valdībai, kurai trešdien jāsaņem Saeimas vairākuma uzticība un uzreiz jāsāk iekavētā valsts budžeta izstrāde, nāksies pieņemt sarežģītus lēmumus, sabalansējot realitātē balstītas vajadzības ar populistiskām prasībām no koalīciju veidojošās partijas KPV LV līdera Alda Gobzema nometnes.

Jaunā CSDD kampaņa © DIENA(1)

Aizvien biežāk tiek piedzīvotas autotransporta sadursmes ar meža zvēriem, turklāt nereti ar bēdīgām sekām. Arī šādā gadījumā infrastruktūras sakārtošanas vietā izlīdzēsies ar informatīvo kampaņu?

Zvaigžņu kari nr. 2 © DIENA

Pagājušās nedēļas nogalē ASV prezidents Donalds Tramps īpašas uzrunas laikā publiskoja Savienoto Valstu jaunu pretraķešu aizsardzības stratēģiju, kuras ietvaros paredzēta pārtveršanas sistēmu elementu izvietošana arī kosmosā. Tāpat ASV prezidents paziņoja, ka uzsvars šīs stratēģijas ietvaros tiks likts nevis uz esošo sistēmu pilnveidošanu, bet gan uz jaunu tehnoloģiju izstrādi.

Atkal ministru amatos "universālie kareivji" © DIENA(1)

Pirms pāris nedēļām, vērojot Krišjāņa Kariņa pirmos soļus valdības veidošanā un dažādo nu jau faktiski tapušās koalīcijas partneru manevrus, biju pilnībā pārliecināts, ka Kariņš sekos savu abu priekšgājēju ceļiem un īsti netiks pat līdz Saeimas uzticības balsojumam par viņa veidotās valdības apstiprināšanu. Taču, šķiet, Kariņa līdzšinējā veiksmes stāsta pamatā bijusi viņa spēja mērķa labā atteikties no personiskām ambīcijām un augstprātības attieksmē pret potenciālajiem partneriem.

Kalendārs

Janvāris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10