Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cilvēku tirdzniecība

Priestera Zeiļas lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija (VP) nodevusi kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu, kurā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa tiek turēts aizdomās par cilvēku tirdzniecību, bet vēl divi vīrieši - par seksuālu vardarbību.

Lielbritānijā notiesā cilvēku paverdzinātājus no Latvijas

Lielbritānijā piespriesti cietumsodi no viena līdz sešiem gadiem cilvēku tirdzniecības grupējuma dalībniekiem no Latvijas, trešdien ziņoja britu raidsabiedrība BBC. Piecu gadu laikā par šī grupējuma upuriem bija kļuvuši 28 cilvēki.

Laipni pret cilvēku tirgoņiem

Latvija ir gan cilvēku tirdzniecības upuru izcelsmes, gan tranzīta un mērķa valsts, norādīts jaunākajā ASV Valsts departamenta globālajā ziņojumā par cilvēku tirdzniecību pasaulē. Ziņojums iezīmē drūmu Latvijas ainu – cilvēku tirgotājiem šeit piespriež neadekvāti maigus sodus, turklāt valsts iestāžu darbiniekiem trūkst zināšanu, kā atpazīt cilvēku tirdzniecības upurus.

IeM: Latvijā cilvēku tirdzniecība arvien biežāk kļūst par ģimenes biznesu

Latvijā aizvien biežāk tiek konstatēts, ka ar sutenerismu organizēti nodarbojas vairāki vienas ģimenes pārstāvji, šo noziedzīgo nodarījumu veicot īpaši noslēgtā un grūti pieejamā vidē, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) informācija par Latvijas paveikto cilvēku tirdzniecības novēršanas un apkarošanas jomā 2015.gadā.

Medī cilvēku kontrabandistus

Eiropas Savienība (ES) trešdien Vidusjūrā, ko Starptautiskā Migrācijas organizācija (IMO) pasludinājusi par pasaulē nāvējošāko migrantu maršrutu, sāka militāro operāciju pret cilvēku kontrabandistiem, kas pelna uz galēji izmisušu cilvēku rēķina un veicina Eiropā lielāko migrantu krīzi kopš bijušās Dienvidslāvijas kariem deviņdesmito gadu sākumā, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide