Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Dabas aizsardzības pārvalde

Rīgas līcī konstatē lielu apjomu invazīvo Atlantijas maktrgliemeņu

Veicot LIFE REEF projektā plānoto izpēti, Rīgas līcī konstatēts liels daudzums invazīvo Atlantijas maktrgliemeņu Rangia cuneata, kas līdz šim Latvijā konstatēta vien atklātajos ūdeņos – Liepājas ostā un Pāvilostā. Agrīna invazīvo sugu atklāšana un izpēte ļauj ātrāk reaģēt un palīdz samazināt iespējamo ekoloģisko kaitējumu vietējām sugām.

DAP aicina brīvprātīgos glābt krupjus

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) jau trešo gadu, īstenojot kampaņu Misija - Krupis. Izglāb princi!, aicina pieteikties brīvprātīgos krupju glābējus, lai aktīvajā migrācijas laikā noteiktā ceļa posmā palīdzētu krupjiem droši šķērsot brauktuvi, informēja DAP vecākā komunikācijas speciāliste Ilze Reinika.

Tīši bojātu trepju dēļ uz laiku slēdz pastaigu taku Gaujas Nacionālajā parkā

Otrdien konstatēti tīši bojājumi pastaigu takā Gaujas Nacionālajā parkā. Kāpnēm, kas savieno Gaujas senleju ar Šveices ielu Siguldā (pie Siguldas Mākslu skolas Baltais flīģelis) vairāki pakāpieni pilnībā vai daļēji izlauzti, arī margas vietām nolauztas. Šādi bojājumi kāpnes padara bīstamas un nelietojamas, tādēļ taka uz laiku ir slēgta. Aicinām būt vērīgiem, un, ja informatīvās zīmes un lentas ir norautas, bet Dabas aizsardzības pārvalde nav publiski izziņojusi par remontdarbu pabeigšanu, sabojātās trepes nelietot.

Bez mammas palikusī lācenīte dodas uz Franciju

Ceturtdien, 25.maijā, mazais lācēns, kas aprīlī pēc dažu dienu klīšanas bez mammas gar Alojas-Limbažu ceļu tika nogādāts Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, dodas uz savu jauno mājvietu La Taniere zoodārzu-patversmi Francijā.

Roņu sezonā izglābti trīs roņu mazuļi

Noslēdzoties aktīvajai roņu mazuļu sezonai jeb laikam, kad liedagā vērojami roņu mazuļi, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) izsaka pateicību ikvienam, kas pārvaldei ziņoja par novārgušiem un savainotiem roņu mazuļiem, kas bez speciālistu palīdzības savvaļā nebūtu izdzīvojuši, kā arī iesaistījās informācijas izplatīšanā par to, kā rīkoties, ja liedagā gadījies ronēnus novērot.

Bolderājā netālu no Buļļupes manīts brūnais lācis

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) saņēmusi informāciju, ka Bolderājā, netālu no Buļļupes manīts brūnais lācis, apliecināja DAP komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Savvaļā izglābts bez mammas palicis lācēns

Limbažu-Alojas ceļa posmā novērots mazs lācēns vairākas dienas klīstam gar ceļa malu. Sākotnēji pastāvēja cerība, ka mazuļa māte ir tuvumā, tāpēc dzīvnieks netika traucēts. Tomēr, lai novērstu tā sadursmi ar automašīnām vai tuvējo viensētu suņiem, šodien lācēns ir notverts un Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektori to nogādājuši Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, kur tas ievietots karantīnā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide