Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dabas aizsardzības pārvalde

Kurzemē atrasta liela Eiropā retas sūnas atradne

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) eksperte Ventspils novada Ugāles pagastā uzgājusi Latvijā ļoti retas un īpaši aizsargājamas sūnu sugas zaļās buksbaumijas Buxbaumia viridis jaunu atradni. Retās sugas atradumu apstiprinājusi arī Latvijas Botāniķu biedrības Sūnu pētnieku grupa. Turklāt vecos egļu, bērzu mežos esošā atradne ir lielākā (vairāk nekā 70 atsevišķi fiksētas vietas vienuviet) un izcilākā šobrīd zināmā šīs sugas atradne mūsu valstī.

Vidzemē pa viensētām klaiņojošais lācis, iespējams, tiks likvidēts

Pa Vidzemes viensētām klaiņojošais lācis, iespējams, tiks likvidēts, ja tas nemainīs savu uzvedību un turpinās uzturēties māju tuvumā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs Rolands Auziņš.

Dabas aizsardzības pārvalde pastiprināti kontrolēs lašveidīgo zivju nārstošanas vietas

No rītdienas, 1.oktobra, stājoties spēkā lašveidīgo zivju ieguves lieguma periodam, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides inspektori pastiprināti uzraudzīs īpaši aizsargājamās dabas teritorijas un kontrolēs zivju ieguves lieguma ievērošanu, aģentūru LETA informēja DAP Dabas izglītības centra Meža māja dabas izglītības darba speciāliste Aiga Priede.

FOTO: Vijciema lauku teritorijā siro nu jau pieci lāči

Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par lāču postījumiem Valkas novada Vijciema lauku teritorijā, Dabas Aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti otrdien, 28.septembrī, veikuši apsekojumu dabā, lai konstatētu jau esošos un potenciālos postījumus, kā arī preventīvi varētu lemt par iespējamajiem risinājumiem situācijas normalizēšanai.

Mīts par Latvijas zaļumu

Nereti lepojamies ar savu valsti kā vienu no zaļākajām pasaulē, taču vai tā tiešām ir? Lai saprastu patieso situāciju, jau vairākus gadus notiek dabas skaitīšana. Tās laikā ne tikai atklātas daudzas jaunas sugas un pat kāda ala, bet nācies arī atzīt, ka nereti situācija ir sliktāka, nekā līdz šim šķitis.

FOTO: Līgatnes dabas taku aļņu ģimenē papildinājums

Dabā viss notiek ierastajā ritmā, un šopavasar maijā ģimenes pieaugumu sagaidījusi arī Līgatnes dabas taku aļņu saime – alnenei Mirgai piedzimis mazulis, informē Dabas aizsardzības pārvalde.

Ar koku spēku asinīs

Cik liels īsti ir dižkoks, un cik daudz to ir valstī? Turpinot dažu entuziastu veiksmīgi iesāktās tradīcijas, dižkoku apzināšanā un meklēšanā joprojām aicināts iesaistīties ikviens. Turklāt – iespēja, ka tiešām arī var izdoties kļūt par jaunatklājēju, atrodot un reģistrējot līdz šim nezināmu dižkoku, nemaz nav maza.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide