Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Datu aizsardzība

Facebook lietotājiem atklāšot ziņu lentes algoritmu noslēpumus

Sociālo tīklu gigants Facebook sola, ka līdz maija sākumam visiem tā lietotājiem būs iespēja uzzināt, tieši kā un kāpēc kāds konkrēts ieraksts atainots viņa ziņu joslā. Līdz šim vietne lietotājiem sīkāk nepaskaidroja, kādi algoritmi noteica tās vai citas ziņas demonstrēšanu vai tieši pretēji - slēpšanu - no konkrēta lietotāja ziņu lentes, raksta BBC.

Eiropas Parlamenta deputāti prasa veikt pilnu Facebook auditu

Saistībā ar šajā pavasarī izskanējušo Cambridge Analytica datu noplūdes skandālu Eiropas Parlamenta (EP) deputāti prasīs Eiropas Savienības (ES) iestādēm veikt pilnu Facebook auditu un ieviest jaunus pasākumus, lai mazinātu iespēju iejaukties vēlēšanu procesos, portālu Diena.lv informēja Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Jaunzēlāndē sašutums par likumu, kas ļauj robežsargiem pieprasīt piekļuvi datiem viedtālruņos

Cilvēktiesību aktīvisti pauduši asu kritiku Jaunzēlandē nupat pieņemtam likumam, saskaņā ar kuru ceļotājiem uz robežas jāļauj robežsargiem un muitniekiem piekļūt datiem savā telefonā vai jebkurā citā ar paroli, sejas, pirkstu nospiedumu atpazīšanas tehnoloģiju vai citu metodi aizsargātā elektroniskajā ierīcē. Atteikšanās gadījumā draud visai ievērojams naudas sods - pieci tūkstoši Jaunzēlandes dolāru jeb aptuveni 2,8 tūkstoši eiro, ziņo CNN.

Ko par tevi zina?

Nojauta, ka Facebook par mums ievāc lielu informācijas apjomu, ir daudziem. Bet kur īsti ir robeža tam, ko par mums var noskaidrot?

Briti nelikumīgi ieguvuši datus no Šengenas zonas informācijas sistēmas

Lielbritānija neatļauti ieguvusi klasificētu informāciju par personām no datubāzes, kas glabā informāciju par Šengenas brīvās ceļošanas zonas dalībniekiem, vēsta EUObserver, atsaucoties uz Eiropas Savienības (ES) drošības ekspertu sagatavotu 29 lappuses plašu ziņojumu par britu iestāžu pieļautajiem pārkāpumiem.

Pret Facebook un Google jau ierosinātas lietas par datu regulas pārkāpšanu

25. maijā visā Eiropas Savienībā (ES), tajā skaitā Latvijā, stājās spēkā Vispārīgā datu aizsardzības regula (GDPR). Tehnoloģiju milži, kuru darbību tad arī datu regula visvairāk centās ietekmēt, Google un Facebook jau ir iesūdzēti Eiropas valstu tiesās par datu aizsardzības pārkāpumiem, ziņo CNN.

TIEŠRAIDE: Eiropas Parlamentā iztaujā Facebook vadītāju Cukerbergu

Otrdien, vien dažas dienas pirms Vispārīgās datu aizsardzības regulas stāšanās spēkā, plkst.19.20 pēc Latvijas laika Eiropas Parlamenta prezidents Antonio Tajāni un parlamenta politisko grupu vadītāji tiksies ar sociālo tīklu giganta Facebook dibinātāju un izpilddirektoru Marku Cukerbergu. Sanāksmi iespējams vērot tiešraidē portālā Diena.lv (valodu izvēlnē atskaņotāja labajā apakšējā stūrī iespējams izvēlēties arī tulkojumu latviešu valodā), bet pēc sanāksmes Tajāni nāks klajā ar paziņojumu preses konferencē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide