Eiropas Komisijas (EK) rekomendācijas enerģētikas jomā Latvija lielākoties ir spējusi īstenot, teikts EK publiskotajā 2020.gada enerģētikas savienības stāvokļa apskatā.
Latvijā ir nepieciešami būtiski uzlabojumi enerģētikas un atkritumu apsaimniekošanas nozares politikas plānošanas kultūrā un likumdošanas procesā, nostājas dokumentā par atkritumu apsaimniekošanu un enerģētikas politiku norāda Ārvalstu investoru padome Latvijā (ĀIPL).
Šī gada 23. un 24. septembrī Rīgā, piedaloties 39 ekspertiem no 22 valstīm, notiks Latvijā vēl nebijuša mēroga Enerģētikas regulatoru reģionālās asociācijas (ERRA) rīkotā 18. starptautiskā konference. Tajā tiks runāts par lielajām pārmaiņām elektroenerģijas un dabasgāzes nozarē pasaulē un Baltijas reģionā. Starptautiskos ekspertus Latvijā uzņems ERRA biedrs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).
Eiropas Komisija (EK) gatavojas jau šogad sākt konsultācijas ar Krieviju par Baltijas valstu elektrotīklu atslēgšanu no postpadomju energosistēmas un sinhronizāciju ar Eiropu, intervijā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis EK viceprezidents enerģētikas jautājumos Marošs Šefčovičs.
Par energodrošību un Latvijas izaicinājumiem Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas izpilddirektoru Kārli Briņķi, VAS Latvenergo ražošanas direktoru Māri Kuņicki un Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktora vietnieku Gunāru Valdmani.
Izgudrotājs un miljardieris Īlons Masks, turot savu solījumu par palīdzēšanu Dienvidaustrālijai, izveidojis pasaulē lielāko litija jonu bateriju, ziņo tehnoloģiju portāls The Verge.
Ir svarīgi stiprināt Latvijas enerģētisko drošību un attīstīt zaļo ekonomiku, komentējot Enerģētikas drošības komisijas paspārnē sagatavoto sākotnējo likumprojekta versiju, kura paredzot plānus jaunām subsīdijām elektrības ražošanai, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Hakeri, kas tiek turēti aizdomās par atbalsta saņemšanu no Krievijas, veikuši testa uzbrukumus Baltijas valstu enerģētikas tīkliem, atsaucoties uz vārdā neminētiem informācijas avotiem, ziņo aģentūra Reuters.
Iespējams, ka Polija novilcina Lietuvai un arī pārējām Baltijas valstīm stratēģiski svarīgus enerģētikas projektus, lai ietekmētu ar šo jomu tieši nesaistīto strīdu starp naftas koncerna PKN Orlen kontrolēto Mažeiķu naftas pārstrādes uzņēmumu Orlen Lietuva un Lietuvas valsts dzelzceļa kompāniju Lietuvos geležinkeliai (LG) par kravu pārvadājumu tarifiem.