Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Enerģētika

Neatstāt bez atbalsta svarīgu nozari

Parlamentārās izmeklēšanas komisija, kas pētīja obligātās iepirkumu komponentes (OIK) ieviešanas gaitu un atbildīgos par pieņemtajiem lēmumiem, savā ziņojumā rekomendē Ekonomikas ministrijai izstrādāt regulējumu OIK sistēmas atcelšanai, vienlaikus nepārkāpjot tiesiski noslēgtos līgumus un investīciju aizsardzības principu.

Latvijai ir svarīgi saglabāt savas enerģijas ražošanas jaudas

Par energodrošību un Latvijas izaicinājumiem Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas izpilddirektoru Kārli Briņķi, VAS Latvenergo ražošanas direktoru Māri Kuņicki un Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktora vietnieku Gunāru Valdmani.

Avoti: Polija novilcina Baltijai svarīgos enerģētikas projektus

Iespējams, ka Polija novilcina Lietuvai un arī pārējām Baltijas valstīm stratēģiski svarīgus enerģētikas projektus, lai ietekmētu ar šo jomu tieši nesaistīto strīdu starp naftas koncerna PKN Orlen kontrolēto Mažeiķu naftas pārstrādes uzņēmumu Orlen Lietuva un Lietuvas valsts dzelzceļa kompāniju Lietuvos geležinkeliai (LG) par kravu pārvadājumu tarifiem.

ASV profesors: Enerģētikas jomā nedrīkst paļauties tikai uz kaimiņvalstu piegādēm

Iesaistoties aktuālajā diskusijā par enerģētiskās drošības nozīmi Baltijas valstīs, ar vieslekciju un diskusiju ciklu Rīgas Tehniskajā universitātē viesojās Arizonas Valsts universitātes profesors, indiešu izcelsmes zinātnieks Arunačala Nadars Kannans. Zinātnieka pieredze un pētījumi ļauj viņam sekmīgi salīdzināt veidus, kā ar energoapgādi saistītās problēmas risina dažādas pasaules lielvaras, tostarp gan Eiropas Savienība, gan ASV, gan arī Indija un Ķīna, un arī prognozēt, kā jaunās tehnoloģijas enerģētikas nozarēs spēs sadzīvot ar jau pastāvošajām tehnoloģijām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide