Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Lietuva

Sakaros ar organizēto noziedzību apvainotais dziedātājs Ļepss aizvien drīkst iebraukt Latvijā

Aizvadītie mēneši Lietuvā pirms svētdien notiekošās prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas bijuši saspringti. Līdzšinējā prezidente Daļa Grībauskaite, atšķirībā no sava Latvijas kolēģa, bijusi asa Krievijas kritiķe. Iespējams, viņas kategoriskās nostājas dēļ Lietuva pieņēmusi arī tādus lēmumus, ar kuriem Latvija vilcinājusies. Viens no tiem ir tā saucamais Magņitska likums. Tas Lietuviešiem krietni aktīvāk ļauj vērsties pret ārvalstniekiem, kuri, iespējams, saistīti ar noziedzīgo pasauli, naudas atmazgāšanu un korupciju.

Lietuvas pilsonim par spiegošanu Krievijas labā piespriež cietumsodu

Klaipēdas apgabaltiesa trešdien par spiegošanu Krievijas labā piespriedusi septiņu gadu cietumsodu Krievijā dzimušajam Lietuvas pilsonim Romānam Šešelim, kas saskaņā ar apsūdzību vācis datus par NATO karakuģiem, kompāniju Klaipedos nafta un citiem objektiem.

Skverneļa izteikumiem pārāk lielu nozīmi nepiešķir

Lietuvas premjera Sauļus Skverneļa izteikumi, ka latvieši lietuviešiem "nav brāļi, bet konkurenti daudzās jomās", nedēļas nogalē izpelnījās plašu rezonansi Lietuvas medijos un sabiedrībā. Lai gan izteikumus asi kritizējusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, bet sociālajā tīklā Facebook pat tapusi latviešiem draudzību apliecinoša grupa Brāļi, nevis konkurenti, Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM) Dienai norāda – premjera paustais neatstās ietekmi uz starpvalstu attiecībām un komunikācija šajā jautājumā starp abu valstu ārlietu ministrijām nenotiekot

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide