Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Medības

Nost ar nepilngadīgajiem medniekiem

Vairākas nevalstiskās organizācijas (NVO), tostarp Latvijas Cilvēktiesību centrs, Latvijas Ārstu biedrība un Kristīnes Čilveres Dzīvnieku draugu biedrība, iesniegušas prasību Latvijas Republikas tiesībsargam vērsties Saeimā ar lūgumu atcelt Ieroču aprites likumā pieņemtos grozījumus, ar kuriem tiktu atļauts nepilngadīgām personām, kas sasniegušas 16 gadu vecumu, ar vecāku vai likumisko pārstāvju atļauju ieroča īpašnieka vadībā medībās izmantot medībām paredzētu šaujamieroci.

Šosezon Latvijā nomedīti jau 55 lūši un 199 vilki

2018./2019. gada medību sezonā Latvijas mežos nomedīti 55 lūši un 199 vilki, aģentūra LETA uzzināja Valsts meža dienestā (VMD). VMD Medību daļas vecākais referents Ilgvars Zihmanis aģentūrai LETA pastāstīja, ka VMD Medību daļa līdz šim ir saņēmusi informāciju par 55 nomedītiem lūšiem un 199 vilkiem. "Pašlaik vēl ir par agru spriest, vai līdz šīs medību sezonas beigām (31. martam) pieļaujamais nomedīto vilku un lūšu skaits tiks sasniegts," viņš sacīja.

Latvijā noslēgusies vilku medību sezona

Latvijā ir noslēgusies 2017./2018. gada vilku medību sezona, jo sasniegts šai sezonai noteiktais medību limits - 280 vilki, liecina informācija Zemkopības ministrijas (ZM) mājaslapā.

Graciozais meža kaķis

Lūšu medību sezona Latvijā sākas 1. decembrī un beidzas 31. martā vai ātrāk, ja ir nomedīts atļautais lūšu skaits. 2016./2017. gada medību sezonā atļauts nomedīt 150 lūšus. Pēdējos piecos gados lūšu skaits ir palielinājies. Medības ir atļautas, lai regulētu lūšu populācijas skaitu, izšaujot vecus, slimus dzīvniekus, regulējot tēviņu un mātīšu skaitu utt.

VMD: Ziemeļvidzemē vilki nokoduši 19 aitas un divus teļus

Pēdējos divos mēnešos Ziemeļvidzemes virsmežniecības teritorijā bijuši pieci vilku uzbrukumi mājdzīvniekiem, saplosot 19 aitas un divus teļus, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienestā (VMD).Uzbrukumi nav bijuši vienviet, tie notikuši dažādos pagastos - Brīvzemnieku, Pāles, Stalbes un Umurgas.Par šiem gadījumiem vietējie iedzīvotāji informējuši virsmežniecības darbiniekus.

Nepieteiktu medību laikā sašauts vīrietis

Aizvadītajā piektdienā, 19.augustā, nepieteiktu medību laikā sašauts vīrietis, portālu Diena.lv informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē.Dežūrdaļā tika saņemta informācija, ka Sventes pagastā nepieteiktu medību laikā sašauts 1960.gadā dzimis vīrietis. Daugavpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki uzzināja, ka iespējamais vaininieks - 1971.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide