Saistībā ar to, ka pieaudzis reģistrēto ziņojumu skaits par vilku uzbrukumiem un tajos nodarīto postījumu apjomu, Valsts meža dienests (VMD) 2022./2023. gada medību sezonā palielinājis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu par 20 dzīvniekiem. Tos atļauts medīt tikai tajos novados, no kuriem saņemta informācija par vilku nodarītajiem postījumiem, informē VMD.
Līdz 2024. gadam Islande varētu atteikties no komerciālām vaļu medībām, turklāt lielu lomu šāda lēmuma pieņemšanā spēlē ekonomiskais aspekts – pieprasījums pēc vaļu gaļas pasaulē krītas. Līdz ar Japānu un Norvēģiju Islande ir viena no trim pasaules valstīm, kur valdība atļauj vaļu medības un piešķir attiecīgas kvotas medniekiem, par ko regulāri nonāk vides aizstāvju kritikas krustugunīs.
Valsts meža dienests (VMD) šajā medību sezonā neizsniegs lūšu medību atļaujas, jo Eirāzijas lūsi (Lynx lynx) plānots iekļaut īpaši aizsargājamo sugu sarakstā.
Valsts meža dienests (VMD) noteicis, ka lūšu medību termiņš 2021./2022.gada medību sezonā sāksies no nākamā gada 1.janvāra, aģentūru LETA informēja dienestā.
Dzinējmedību sezona sāksies 1. oktobrī, tās laikā ir atļauts rīkot kolektīvās medības, kad dzinēji trokšņojot dzen medījumu pretim mednieku līnijai. Lielākā daļa medību drošības prasību pārkāpumu un arī nelaimes gadījumu notiek tieši dzinējmedībās. Pirms sezonas sākuma Valsts meža dienests (VMD) aicina medniekus atkārtot medību drošības prasības, par to ievērošanu medību laikā ir atbildīgs ikviens mednieks, portālu Diena informēja VMD.
Ceturtdien, 15.jūlijā, Latvijā sāksies vilku medību sezona, kurā Valsts meža dienests (VMD) noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 280 dzīvnieku apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.
Saeima šodien izskatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā nodeva grozījumus Medību likumā, kas paredz paplašināt medībām pieejamo platību un medību rīku klāstu.