Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Nabadzība

Latvijā nabadzības riskam pakļauti 22,9%

2018. gadā Latvijā nabadzības riskam bija pakļauti 434 tūkstoši jeb 22,9% iedzīvotāju – par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā 2017. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2019. gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Šo iedzīvotāju rīcībā esošie ienākumi bija zem nabadzības riska sliekšņa.

Naudas trūkuma dēļ Zimbabves galvaspilsēta paliek bez dzeramā ūdens

Zimbabves galvaspilsētā Hararē otrdien apturēta dzeramā ūdens padeve, jo ārvalstu valūtas trūkuma dēļ varasiestādēm nav līdzekļu, lai iepirktu ūdensapgādes sistēmai nepieciešamās ķimikālijas, pavēstīja amatpersonas. "Inflācijas un valūtas svārstību dēļ mēs esam izsmēluši ūdens piegādei paredzēto budžetu," sacīja Harares pašvaldības pārstāvis sakariem ar presi Maikls Čideme.

Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 22,1% iedzīvotāju

2016. gadā Latvijā nabadzības riskam bija pakļauti 425 tūkstoši jeb 22,1 % iedzīvotāju – par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā 2015. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2017. gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Šo iedzīvotāju ekvivalentie ienākumi bija mazāki par 330 eiro mēnesī, portālu Diena.lv informēja CSP.

EM: Galvenie nabadzības mazināšanas kavēkļi - ēnu ekonomika un mājsaimniecību parādi

Galvenie nabadzības mazināšanas kavēkļi ir neformālā jeb ēnu ekonomika, mājsaimniecību parādi un augstais nodarbināto īpatsvars, kas valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas veic no ienākumiem līdz minimālai algai, teikts Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotajā ziņojumā par Latvijas nacionālās reformu programmas Eiropa 2020 stratēģijas īstenošanu.

Latvijā aizpērn nabadzības riskam pakļauti 424 000 jeb 21,8 % iedzīvotāju

2015. gadā Latvijā nabadzības riskam bija pakļauti 424 tūkstoši jeb 21,8 % iedzīvotāju – par 0,7% mazāk nekā 2014. gadā. Strauji samazinājies dziļai materiālajai nenodrošinātībai pakļauto iedzīvotāju īpatsvars – no 16,4 % 2015. gadā līdz 12,8 % 2016. gadā, informē Centrālā statistikas pārvalde (CSP).

Astoņiem superbagātniekiem pieder vairāk nekā 3,6 miljardiem planētas iedzīvotāju

Astoņu pasaulē turīgāko bagātnieku kopējais maks ir biezāks nekā 3,6 miljardiem to cilvēku, kuri veido planētas iedzīvotāju nabadzīgāko pusi, lēš labdarības organizācija Oxfam . Tiesa, kritiķi norādījuši, ka šādas aplēses jāuztver ar labu devu piesardzības, un aicinājuši organizāciju vairāk koncentrēties uz veidiem, kā veicināt izaugsmi un mazināt nabadzību, nevis šādu paziņojumu publiskošanu, raksta BBC.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide