Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Nodokļu politika

Atvieglojumu būs mazāk

Ieviests minimālais sociālo iemaksu apjoms darba ņēmējiem neatkarīgi no darba algas, būtiski palielināts nodokļu slogs mikrouzņēmumiem, likvidēts patentmaksāšanas režīms pašnodarbinātajiem, izmaiņas autoratlīdzību regulējumā – tās ir būtiskākās pārmaiņas nodokļu jomā, kas šogad skars gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus. Savukārt pašvaldībām būs jāsamierinās ar proporcionāli mazāku īpatsvaru no iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumiem. Tas samazinās par pieciem procentiem līdz 75% par labu valstij, kurai nodokļa ieņēmumu daļa pieaugs līdz 25%.

Ienākumu zīlēšana politiķu gaumē

Valsts pārvaldes neizpratne par to, kas ir bizness un kā rodas ienākumi, palielināts administratīvais slogs un šaušana ar lielgabalu pa zvirbuļiem – tā Dienas aptaujātie eksperti komentē likumprojekta grozījumus, kas paredz, ka 2021. gadā pašnodarbinātajiem būs jāprognozē, vai to ienākumi ceturksnī sasniedz minimālo sociālo iemaksu objektu (trīs minimālās mēnešalgas).

Par minimālajām sociālajām iemaksām deputātus nepārliecina

Valdības pieņemtais likumprojekts Grozījumi likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu, kas paredz ieviest minimālās sociālās iemaksas, Saeimā uz otro lasījumu varētu piedzīvot būtiskais izmaiņas, prognozē Dienas aptaujātie Saeimas deputāti no koalīcijas partijām.

Pareizs lēmums neīstā laikā

Lēmums konceptuāli ir pareizs, taču izvēlētais laiks tā īstenošanai gan ir nepiemērots. Tāda ir Dienas aptaujāto ekonomistu nostāja pret grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, kas nodoti izskatīšanai Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Grozījumu mērķis – MUN režīma ierobežošana.

Latvijā ir otrā konkurētspējīgākā nodokļu sistēma OECD

Latvijā ir otrā konkurētspējīgākā nodokļu sistēma Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstu vidū, liecina jaunākais Starptautiskais nodokļu konkurētspējas indekss, ko veidojusi ASV domnīca Tax Foundation.

Jurušs: Atļaut, nevajag aizliegt

Jaunas nodokļu politikas iniciatīvas vienmēr visus satrauc un raisa daudz diskusiju. Un tas ir pamatoti, jo nodokļi skar mūs visus, bet īpaši tos, kam tie jāmaksā. Arī ārkārtas situācijas ietekme uz valsts budžetu prasa risinājumus nākotnē nepieciešamo ieņēmumu atjaunošanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide