Laika ziņas
Šodien
Migla

Nodokļu politika

Reformas negatīvās blaknes

"Daudzi paļāvās uz to, ka nodokļus maksā darba vieta, līdz ar to problēmām nevajadzētu rasties, bet neviens netika informēts, lai neveidotos nodokļu parāds, ir jāpieprasa piemērot nulles neapliekamā minimuma prognozi," situāciju ar iedzīvotāju nodokļu parādiem vērtē tiesībsargs Juris Jansons, kura ikgadējo ziņojumu ceturtdien uzklausīs Saeima. Lai gan sabiedrības izglītošanas kampaņas tika rīkotas, par iespējamām negatīvajām blaknēm sabiedrība tomēr nav informēta. Tādējādi lielai daļai Latvijas iedzīvotāju, it īpaši iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem, ir izveidojies nodokļu parāds, uzsver tiesībsargs.

Izkāpt no populisma, pievērsties atbalstāmajiem

Kā mazināt nabadzību un sociālo atstumtību sabiedrībā, kādas kļūdas pieļāvusi iepriekšējā valdība, un ko gribētos sagaidīt no nākamās – Romāns Meļņiks vaicā Pēterim Leiškalnam, Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālās drošības ekspertam.

Straujais ekonomikas pieaugums veicinājis rekordlielus PVN ieņēmumus

Ekonomikas straujais pieaugums un cīņa ar ēnu ekonomiku veicinājusi rekordlielus pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumus – pagājušā gadā iekasēti 2,5 miljardi eiro, kas ir par 269 miljoniem eiro jeb 12,3% lielāki neka iepriekšējā gadā, svētdienas vakarā vēstīja telekanāls LNT. Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi pērn nedaudz pārsnieguši arī plānotos apmērus, informē Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

VID rosina izmaiņas likumā, lai ierobežotu krāpšanos ar PVN

Lai mazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpšanas shēmas, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir iniciējis grozījumus PVN likumā, kā arī izmaiņas uzņēmumu reģistrācijas noteikumos, trešdien žurnālistiem sacīja VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide