Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +9 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Putni

2020. gada putns – zivju dzenītis

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) par 2020. gada putnu izvēlējusies zivju dzenīti (Alcedo atthis). Tā kā par upēs mītošajām putnu sugām, kāds ir arī zivju dzenītis, informācijas ir maz, šī suga ir izvēlēta par gada putnu, portālam Diena.lv pavēstīja LOB.

Lai veiksmīga ziemošana

Rudenī jāiztīra putnu būrīši un var uzbūvēt kukaiņu viesnīcu.

Arvien retāk sastopama

Garkājainā daiļava – pļavu tilbīte – Gada putna 2018 godā.

Lai pasargātu ražu, putnu atbaidīšanai der dažādas metodes

Šovasar ogu raža nobriedusi agri. Ar zemenēm jau varam mieloties, un tepat arī klāt ķiršu laiks. Taču uz ražu tīko ne vien dārza saimnieks, bet arī spārnotie dārza viesi putni. Bez putniem dārzā neiztikt, tie strādā kā palīgi cīņā ar kaitēkļiem, bet vienlaikus tiem tīk sārtās ogas.

Līdz maija beigām Rīgā tiks uzstādīti 105 jauni putnu būrīši

Līdz 25.maijam Rīgas Ziemeļu izpilddirekcija sadarbībā ar SIA Rīgas meži realizēs projektu Pavasara Ligzda, kura laikā tiks izgatavoti un uzstādīti 105 jauni putnu būrīši, aģentūru LETA informēja izpilddirekcijas pārstāve Inga Breikša-Jefimcova.

Putnu mēnesī Dabas muzejā atklās divas izstādes

Latvijā aprīlī dažādu vides izglītības organizāciju pasākumos tiek atzīmētas Putnu dienas. Arī Dabas muzejā visu mēnesi notiks dažādi pasākumi, un jau šonedēļ tiks atklātas divas putnu tēmai veltītas izstādes, portālam Diena.lv pavēstīja muzeja pārstāvji.

Pavasara vēstneši klāt. Saruna ar Latvijas Putnu fonda vadītāju Kasparu Funtu

Kaut arī dienas vēl vēsas, gaisā jaušama pavasara klātbūtne. Par to liecina ne tikai gaišās un garās dienas, bet arī saklausāmas pazīmes – pat pilsētā vairāk dzirdamas putnu balsu. Skaļi dzied zīlītes, zaļžubītes, Latvijā atgriezušies arī mājas strazdi, lauku cīruļi, laukos ganās dzērves un brēkā ķīvītes, arvien biežāk pārlido caurceļojošo zosu bari un vēl citi putni. Jāiet ārā klausīties un vērot, aicina putnu vērotājs un Latvijas Putnu fonda vadītājs Kaspars Funts.

Putni – pilsētas iemītnieki

Ikdienas steigā visbiežāk mēs putnus nemaz nepamanām, ja nu vienīgi lielos – baložus, sudrabkaijas, vārnas. Patiesībā pilsētu apdzīvo daudz dažādu putnu sugu. Jābūt tikai vērīgiem un pacietīgiem, tad putnu vērošana var kļūt par sirdslietu un sniegt ne mazums pozitīvu emociju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide