Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +14 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Tiesībsargs

Baltinavas novada dome lūgs izvērtēt pašvaldību reformas iespējamos riskus

Baltinavas novada dome lūgs Tiesībsarga biroju izvērtēt plānotās administratīvi teritoriālās reformas riskus, lēmuši deputāti. Formulējot savu viedokli par reformu, domnieki lēmuši neatbalstīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto reformas modeli, jo "nav nekādas pārliecības, ka Baltinavas novada iedzīvotājiem uzlabosies dzīves kvalitāte, uzlabosies pakalpojumi, tie kļūs pieejamāki".

Kontrolētā demokrātija?

Politiķi ir "sapinušies meistarībā" un dod ļoti sliktu signālu gan Latvijas, gan starptautiskajai sabiedrībai. Mēs faktiski atkāpjamies no demokrātiskas valsts principiem – secina tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs uzsver, ka ģimene nav ekskluzīvi laulībā balstīta

"Visi, kas ir laulībā, vienlaicīgi de iure ir ģimene. Ne visi, kas de facto ir ģimenē, ir laulāti. Tā sociālā realitāte, kas arī izriet no Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūras, gan arī faktiski no mūsu atziņām," piektdien telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes atzina tiesībsargs Juris Jansons, komentējot visai plašu rezonansi sabiedrībā raisījušo ieteikumu nodrošināt jēdzienam "ģimene" atbilstošu juridisko ietvaru.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide