Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Valsts prezidents

Demokrātiski pilsoniskā garā

Mēdz teikt, ka liela daļa Valsts prezidenta panākumu ir viņa padomnieku un kancelejas veikums, jo valsts pirmā persona viena pati daudz izdarīt nevar. Jaunais Valsts prezidents Egils Levits padomnieku izvēlei pievērsies rūpīgi un pulcējis divtik plašu padomnieku loku nekā viņa priekštecis Raimonds Vējonis – līdzšinējo sešu padomnieku vietā Rīgas pilī tagad strādās desmit.

KPV LV frakcijas kodols būs vienoti Valsts prezidenta izvēlē

Partijas KPV LV Saeimas frakcijas kodols ir pieņēmis lēmumu, par ko balsot trešdien gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās, tomēr frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs žurnālistiem neatklāja, kāds ir pieņemtais lēmums.

Miera vējos

Raimonds Vējonis būs jau trešais kopumā no pieciem atjaunotās Latvijas prezidentiem, kurš savā amatā bijis tikai četrus gadus. Vējoņa vislielākais sasniegums prezidenta amatā esot miers Latvijā, uzskata viens no viņa bijušās partijas biedriem. Ar ko paliks atmiņā tik cerīgi sākusies, bet nemanāmi beigusies prezidentūra?

Reta situācija: Visu Latvijas trīs augstāko amatpersonu vietā - aizvietotāji

Bieži negadās, ka vienlaikus prombūtnē ir visas trīs augstākās valsts amatpersonas. Valsts prezidents un premjerministrs pašlaik ir devušies komandējumos, bet Saeimas priekšsēdētāja dažas dienas neveic darba pienākumus privātu neatliekamu iemeslu dēļ, noskaidroja portāls Diena.lv.

Levits: Prezidentam jāskatās tālāk, nekā to dara politiķi

Tuvojoties Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pilnvaru termiņa beigām, aizvien biežāk publiskajā telpā tiek locīti potenciālo kandidātu uz valsts galvas amatu vārdi. Viens no visbiežāk minētajiem ir Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kurš būtu gatavs kandidēt gadījumā, ja viņam būtu visas koalīcijas, nevis atsevišķu partiju atbalsts. Levits piektdien intervijā Latvijas Televīzijas Rīta Panorāmai ieskicēja galvenās prezidenta funkcijas, uzsverot, ka prezidentam ir jāspēj "skatīties tālāk, nekā to dara politiķi un partijas".

Vējonis valsts vizītē apmeklēs Vāciju

No 21.februāra līdz 25.februārim Valsts prezidents Raimonds Vējonis valsts vizītē apmeklēs Vāciju, informē Valsts prezidenta kancelejā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide