Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

VELOJOSLAS

Rosina veidot Brasas–Mangaļu velo un gājēju ceļu

Kad pašvaldība vai kāds investors plāno pārmaiņas, kas var skart satiksmes infrastruktūru, svarīgi ir informēt sabiedrību, uzklausīt tās attieksmi vai pat to veidot, izskaidrojot ieguvumus. Šajā gadījumā ir otrādi – iniciatīva par gājēju un velosipēdistu ceļu izbūvi šobrīd brīvajā telpā gar dzelzceļa līniju no Brasas līdz Mangaļiem nāk vistiešākajā veidā no tautas.

Cer, ka mainīsies paradumi

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta mājaslapā interesentiem tiek piedāvāta informācija par gaisa piesārņojumu vietās, kur gaisa kvalitāti kontrolē Rīgas domes gaisa monitoringa stacijas – Brīvības, K. Valdemāra ielā un Sarkandaugavā. Mērījumos iegūtā informācija (http://mvd.riga.lv/lv/gaiss_sobrid/) tiek atspoguļota četru tekošo dienu griezumā, izmantojot vienas stundas vidējo koncentrāciju.

Uzvalkā uz velosipēda? Kāpēc gan ne!

Kādēļ gan uz darbu nevarētu braukt ar riteni? Tas taču nekas, ka uzvalkā - par pieredzi ikdienas transporta un apģērba izvēlē Marutai Laģei pastāstīja advokāts Aivo Leimanis.

Pareiza apģērba izvēle ikdienas braucieniem ar velosipēdu rudenī

Tie, kas visu vasaru lietoja divriteni kā alternatīvo transporta līdzekli ceļā uz darbu, visdrīzāk to turpina darīt arī rudenī. Ja ir iepriekšējo gadu pieredze, ekipējuma izvēle problēmas nesagādās, bet tiem, kam šis rudens būs pirmais uz velosipēda, varbūt var noderēt daži gadu gaitā uzkrāti padomi.

Eksperti: Velo infrastruktūra ilgtermiņā uzlabos pilsētvidi

Velo infrastruktūra ilgtermiņā var uzlabot Rīgas pilsētvidi gan kvalitatīva gaisa, gan transporta plūsmas optimizācijas, gan iedzīvotāju skaita pieauguma ziņā, otrdien skaidrots informatīvā pasākumā_ Rīgas pilsētvides attīstība ar velo infrastruktūras palīdzību._Velosatiksmes organizācijas speciālists Toms Kokins norādīja uz aktuālākajām problēmām pilsētvidē, izceļot gaisa kvalitātes pasliktināšanos un iedzīvotāju aizbraukšanu.

Nākamgad velojoslas Rīgā būs arī Brīvības ielā un uz tiltiem

Šogad Rīgā velojoslas ieviestas Elizabetes, Dzirnavu un Lāčplēša ielā, bet nākamgad to tīklu papildinās divriteņu braucējiem paredzētas joslas arī Brīvības ielā un uz tiltiem, pirmdienas rītā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa).Līdz ar joslu Brīvības ielā būs iespējams ar velosipēdu šķērsot visu galvaspilsētas centru.

Policija analizēs velojoslu iespaidu uz satiksmes drošību Elizabetes un Lāčplēša ielās

Valsts policija analizēs satiksmes drošības stāvokli uz Elizabetes ielas un Lāčplēša ielas, kur nesen iezīmētas pretrunīgi vērtētas velojoslas, aģentūrai LETA atzina Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.Ņemot vērā, ka velojoslas ir tikai nesen izveidotas, satiksmes drošības analīze sekos vēlāk, jo patlaban sabiedrībā valdot tikai subjektīvi viedokļi.

Velojoslas - ieguvums arī autovadītājiem

Pēc velojoslas marķēšanas Elizabetes ielā, Rīgā, gan sociālajos tīklos, gan citviet dzirdamas sūdzības par jaunradītajiem auto sastrēgumiem, taču mazāka uzmanība pievērsta pieaugušajai satiksmes drošībai. Starptautiska pieredze rāda, ka riteņbraucēju pārvietošanās pa ietvēm rada apdraudējumu ne tikai gājējiem, bet arī autobraucējiem - aiz ielas malā stāvošajām automašīnām, kioskiem, kokiem, reklāmas stendiem un citiem šķēršļiem pa ietvi braucošs riteņbraucējs autovadītājam nav pamanāms.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide