Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Viktors Orbāns

Orbāns ciemojas pie domubiedra Trampa

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien Baltajā namā uzņems savu ideoloģisko domubiedru – Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu. Abus līderus vieno populistiski paziņojumi, koķetēšana ar autoritārismu, bailes no imigrantiem, simpātijas pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un dziļa nepatika pret liberālās idejas sludinošo miljardieri Džordžu Sorosu. Pārsteidzoši, bet šī būs pirmā Trampa un Orbāna divpusējā tikšanās. Tā arī iezīmē pārmaiņas ASV attieksmē pret Orbānu.

Orbāns: Vēbers nav piemērots EK prezidenta amatam

Ungārijas konservatīvais premjerministrs Viktors Orbāns uzskata, ka bijušais sabiedrotais Manfrēds Vēbers nav piemērots tam, lai pēc šomēnes gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām stātos Žana Kloda Junkera vietā Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatā, jo Vēbers ir aizvainojis Ungāriju.

Ungārijas parlamentā opozicionāri ar svilpēm bloķē grozījumus par virstundām

Opozīcijas deputāti trešdien sarīkojuši traci Ungārijas parlamentā, svilpjot svilpēs un nobloķējot piekļuvi spīkera tribīnei, šādi cenošoties nepieļaut, ka notiek balsošana par premjerministra Viktora Orbāna konservatīvās partijas ierosinātajiem grozījumiem darba likumā par virsstundām.

Mūsdienu autoritārisms ungāru gaumē

eptembra sākumā Eiropas Parlaments (EP) oficiāli atbalstīja sankciju procedūras ierosināšanu pret Ungāriju par Eiropas Savienības (ES) pamatvērtību pārkāpumiem. Tas notika atbilstoši ES līguma 7. pantam, un šis lēmums iezīmē centienus panākt izmaiņas Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna īstenotajā politikā. Tikmēr kādreizējais liberālis Orbāns pakāpeniski slīgst aizvien dziļākā autoritārismā.

Orbāns un Putins runās par enerģētiku

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns otrdien ieradīsies oficiālā vizītē Krievijā, lai tiktos ar šīs valsts prezidentu Vladimiru Putinu. Abu līderu sarunas galvenā tēma būšot jauns ilgtermiņa līgums par Krievijas gāzes piegādi Ungārijai un citi kopīgi enerģētikas projekti. Šī būs Putina un Orbāna otrā tikšanās divu mēnešu laikā, un tā vēlreiz apliecinās viņu ciešo draudzību par spīti tam, ka Eiropas Savienība (ES) jau vairākus gadus īsteno sankciju politiku pret Krieviju saistībā ar tās agresīvo ārpolitiku.

Orbāns pārmet Eiropas Parlamentam "Ungārijas šantažēšanu"

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns pārmetis Eiropas Parlamentam (EP) mēģinājumu šantažēt Budapeštu par tās nostāju imigrācijas jautājumos un nodēvējis ziņojumu, kurā aplūkoti iespējamie likuma varas pārkāpumi, par apvainojumu Ungārijai. "Ungārija tiks nosodīta, jo ungāru tauta nolēmusi, ka šī valsts nebūs migrantu valsts," izteicās Orbāns.

Salvīni un Orbāna fronte piesaka karu Makronam

Tuvojoties nākamā gada maijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, aktivizējusies cīņa starp populistisko pretimigrantu spēkiem, kas cenšas izveidot vienotu fronti savas politikas aizstāvībai, un centristiem, kuri mēģina radīt paneiropas kustību un kuru idejiskais līderis ir Francijas prezidents Emanuels Makrons. Otrdien Itālijā notikusī Itālijas vicepremjerministra un iekšlietu ministra Mateo Salvīni tikšanās ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbanu bija tam spilgts apliecinājums, vēsta Politico.eu. Pēc tikšanās notikušajā preses konferencē Milānā Orbāns raksturoja Francijas prezidentu kā Eiropas galveno proponētāju idejai par durvju plašu atvēršanu nelegālajiem imigrantiem. Savukārt Salvīni pārmeta Makronam divkosību, jo viņš runājot par Eiropas sadarbību, bet vienlaikus ignorējot Romas lūgumus palīdzēt.

Orbāns nevēlas Francijas vadītu ES

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns paziņojis, ka viņš "nevēlas Francijas vadītu Eiropas Savienību (ES)", piebilstot, ka 2019.gada maijā gaidāmās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas būšot "izšķirošas".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide