Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Vulkāna izvirdums

Islandē atkal sācies vulkāna izvirdums

Islandes dienvidrietumos ceturtdien trešo reizi kopš decembra izraisījies vulkāna izvirdums, izšķiežot lavu vairāku metru augstumā.

Islandes vulkāna izvirdums ir beidzies

Islandes amatpersonas piektdien apliecināja, ka vulkāna izvirdums, kas nedēļas nogalē sākās pie Grindavīkas, ir beidzies, tomēr meteorologi arī brīdina, ka apvidus joprojām ir bīstams.

Grandiozākā vulkāna eksplozija vēsturē

Pirms 140 gadiem zemeslodi satricināja līdz pat šim laikam nepārspēta stipruma sprādzieni – pēc vairākus mēnešus ilga izvirduma eksplodēja Krakatau vulkāns Indonēzijā, radot dažādus klimata fenomenus visā pasaulē. Saliņa, uz kuras atradās vulkāns, kļuva par kalderu, kuru klāja Zunda šauruma ūdeņi, taču pagājušajā gadsimtā šajā vietā radās jauna vulkāniska sala ar arī pašlaik aktīvu vulkānu. To aplūkot tagad ir iespēja tiem basketbola līdzjutējiem, kuri klātienē dosies atbalstīt Latvijas izlasi Pasaules kausa izcīņā. Mūsējo spēles notiks Džakartā, no kuras līdz Zunda šaurumam ir tikai ap 150 kilometriem.

Vulkāniskais izvirdums netālu no Reikjavīkas

Islandes policija vakar ierobežojusi piekļūšanu vulkānam, kas kopš izviršanas sākuma pirmdien izsviež arī dzīvību apdraudošas toksiskas gāzes, atsaucoties uz Islandes Civilās aizsardzības un ārkārtas situāciju pārvaldīšanas departamenta paziņoto, vēsta Reuters.

Cer uz tūristu pieplūdumu dubultizvirdumā Havajā

ASV piederošo Havaju salu tūrisma biznesa pārstāvji prognozējuši, ka pašlaik vienlaikus notiekošie divu vulkānu izvirdumi varētu šajā ziemas sezonā nodrošināt vēl lielāku tūristu pieplūdumu nekā līdz šim, vēsta Hawaiinewsnow.com. Tiesa, daži uzņēmēji vienlaikus pauduši bažas, ka pārāk lieli lavas izvirdumi, kas notiktu tuvu apdzīvotajām vietām, varētu tieši apdraudēt tūristu drošību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide