Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +24 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 18. jūnijs
Madis, Alberts

Džina Briška

T krekls & daba

Cik ilgi tev kalpo viens T krekls, un cik daudz to ir skapī – tavējie, bērnu, dzīvesbiedra? Kas notiek pēc tam, kad T krekls vairs neder valkāšanai? Vai esi par to kādreiz aizdomājusies? Esam apkopuši informāciju, kas palīdzēs tev apjaust, kā viens T krekls ietekmē dabu.

Marķējumu labirintos

Kā atpazīt videi draudzīgus produktus un neuzķerties uz zaļmaldināšanu, ko diemžēl izmanto atsevišķi uzņēmumi, skaidro “Ekodizaina kompetences centra” vides speciāliste Ilze Neimane.

Būt atbildīgiem savā izvēlē

Modes industrija ir viena no lielākajiem planētas piesārņotājiem. Turklāt tekstila industrija ir viena no resursu ietilpīgākajām nozarēm, kas aiz sevis atstāj milzu atkritumu kaudzes. Tāpēc aizvien aktuālāks kļūst jautājums, kā modes industriju padarīt ilgtspējīgāku. Daudzi patērētāji savas garderobes izvēlē labprāt pieietu atbildīgi un apzināti, bet joprojām ir daudz neskaidru jautājumu. Tāpēc projekta mērķis un uzdevums ir izglītot, izskaidrot un motivēt ikvienu būt atbildīgam savā izvēlē, tādējādi palīdzot realizēt šobrīd aktuālo Eiropas Zaļā kursa mērķi padarīt Eiropu par pirmo klimatneitrālo reģionu pasaulē. Uzsākot projektu, aicinājām uz sarunu biedrības Zaļā brīvība ilgtspējīgās modes eksperti Daci Akuli.