Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Māris Zembergs

Hokeja burbuļa laiks Rīgā

Nopietns izaicinājums organizatoriem, aprēķinātie ieguvumi no čempionāta un Latvijas izlases iespēja izmantot neordināro situāciju – jau pavisam drīz, 21. maijā, sāksies pasaules hokeja čempionāts.

Šveices eksāmens

Latvijas hokeja valstsvienībai pēdējās divas pārbaudes spēles.

Izlēma tomēr nebraukt

Latvijas hokeja valstsvienībai pasaules čempionātā Rīgā nepalīdzēs NHL uzbrucējs Rūdolfs Balcers.

Vārtsargiem konkurence

Nezināmo paliek mazāk. Nacionālās hokeja līgas (NHL) Kolumbusas Blue Jackets komandas vārtsargs Matīss Kivlenieks nedēļas nogalē lidos uz Rīgu, lai pastiprinātu Latvijas izlases vārtsargu līniju. Tikmēr jau pirmdien kopā ar komandu trenējās uzbrucēji Rodrigo Ābols un Ronalds Ķēniņš.

Zirgs ir galvenais sportists

Pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas Latvija olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta jāšanas sportā. Kristaps Neretnieks kvalificējies Tokijai sporta veidā, kurā svētdienas izjādes var pārtapt ikdienas skrējienā no skolas vai darba uz staļļiem.

Kauss pacelts, brauks uz Rīgu

Paraugstunda ne tikai sportā, bet vispār dzīvē, ko var panākt ar lielu apņēmību un smagu darbu, – Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols iebilst, ka Omskas Avangard uzvaras pamatā ir labvēlīgu apstākļu sakritība un veiksmes faktors. ''Bez veiksmes sportā, protams, nevar iztikt, bet šajā gadījumā ir runa par mērķtiecīgu darbu un skaidru vīziju.'' Latvijas hokeja valstsvienības galvenā trenera Boba Hārtlija vadītais Omskas Avangard otrdien izcīnīja Gagarina kausu. Svētdien Hārtlijs ielidos Rīgā. Jau pirmdien viņš būs uz ledus un vadīs Latvijas valstsvienības treniņu.

Mopēdu pievilkšanas spēks

Ir mainījušās paaudzes, un ir bijuši pārrāvumi ilgajā pastāvēšanas laikā, tomēr Latvijas motosporta kalendārā joprojām ir vieta leģendārajam sacensību seriālam Zelta mopēds.

Bez bažām par izkrišanu

Uz leju noslīdēt nevar, tāpēc nebūs papildu atbildības slogs. Latvijas junioru hokeja izlase līdz 18 gadu vecumam (U18) naktī uz otrdienu pēc Latvijas laika ar spēli pret Šveici sāks pasaules čempionātu elites grupā ASV pilsētā Frisko. Covid-19 pandēmijas dēļ zemākajās grupās PČ šogad nenotiek, tāpēc elites grupu neviena komanda neatstās.

Pēdējais postenis labākais

Hokeja izlasei pieticīgs sniegums priekšējā līnijā un viena uzvara divās spēlēs Slovākijā.

Hokeja izlase iespējami labākajā sastāva spēlēs Slovākijā

Spēļu gaisotni būs iespēja izjust pēc divu nedēļu treniņiem. Latvijas hokeja valstsvienība sagatavošanās ciklā pasaules čempionātam otrdien (pulksten 21.00) un trešdien (plkst.17) Pieštanos aizvadīs pārbaudes spēles ar Slovākiju.

Atceras aizmirstos hokeja varoņus(1)

No palīdzības sniegšanas veterāniem līdz Latvijas hokeja vēstures iegrāmatošanai brīvi pieejamā digitālā formā. Ar šādu mērķi izveidota biedrība Hokeja atbalstam jeb Hokejaatbalstam.lv.

Izvēlas krievu treneri

Pieredze darbā ar KHL komandām jau ir iekrāta. Dinamo Rīga vadība izvēlējusies pārbaudītu vērtību, kurš apzinās, uz ko ir parakstījies. ''Saprotu, ka situācija nav vienkārša, taču tas ir izaicinājums, kuram esmu piekritis, un darīšu visu iespējamo un neiespējamo, lai komanda atkal cīnītos par play-off,'' pēc apstiprināšanas amatā kluba mājaslapā norādījis 50 gadu vecais Krievijas hokeja speciālists Sergejs Zubovs.

Pirmo reizi atzinība

2020. gada sportisti - slēpotāja Patrīcija Eiduka un bokseris Mairis Briedis.

Olimp/Venta 2002 pārliecinoši satvērusi fināla pavedienu

Likumsakarīgi pēc finālspēles gaitas, bet pārsteidzoši pēc rezultātiem regulārajā čempionātā. Olimp/ Venta 2002 Optibet hokeja līgas (OHL) finālā nokļuvusi vienas uzvaras attālumā no čempionu titula izcīnīšanas.

Triku meistari pārvar olimpisko slieksni

Tokijas olimpiskās spēles ir pārceltas par vienu gadu uz priekšu un norisināsies šā gada vasarā no 23. jūlija līdz 8. augustam. Spēļu programmā iekļauti pieci jauni sporta veidi un vēl virkne disciplīnu.

Hokeja valstsvienībā plašs kandidātu loks un solās būt nopietna konkurence

Pirmajā treniņu dienā uz ledus tik labas kvalitātes spēlētāji, ka Latvijas hokeja valstsvienība jau tagad varētu nopietni pacīnīties ar hokeja lielvalstīm. Divās grupās treneru Arta Ābola, Edgara Masaļska, Raimonda Vilkoita un fiziskās sagatavotības speciālista Ērika Visocka vadībā izlases kandidāti sākuši gatavošanos pasaules čempionātam, kas no 21. maija līdz 6. jūnijam norisināsies Rīgā.

Nekas vēl nebeidzas

Latvijas pusfinālā Mogo/LSPA nepadodas un pagarina sēriju.

Vienu stundu būt konkrētā vietā

Sportistiem dienas režīms nav pakārtots tikai regulāriem treniņiem, rehabilitācijas procedūrām un atpūtai. Visa gada garumā katru dienu ir jānorāda stunda un vieta, kur var ierasties dopinga kontrolieri.

Martins Dukurs pošas uz treniņiem Soču trasē

Pirms pusotra mēneša sezona beidzās ar pasaules čempionātu Vācijas trasē Altenbergā, taču Latvijas izlases vadošie skeletonisti kamanas istabas stūrī nenolika. Brāļi Martins un Tomass Dukuri turpināja treniņus Siguldas trasē, lai testētu kamanas un izmēģinātu jaunus slidu komplektus. Seškārtējais pasaules čempions Martins Dukurs aprīlī ir iecerējis treniņus turpināt 2014. gada olimpisko spēļu trasē Sočos.

Ar dabu mostas arī cilvēki. Saruna ar fizioterapeitu Ēriku Visocki

Pavasaris dod mums iespēju sākt sportot – uz fiziskām aktivitātēm mudina fizioterapeits Ēriks Visockis, kurš gan rūpējas par augstākā līmeņa sportistu gatavību, gan arī izglīto iesācējus, kuri no dīvāna vēlas pārsēsties uz divriteņa.

No Dinamo uz izlasi

Hokeja valstsvienībā Raimonds Vilkoits papildinājis treneru rindas.

Basketbola pīļu dīķī(2)

Palikšana ārpus Eiropas čempionāta finālturnīra raisījusi diskusijas pavedienu par notiekošo Latvijas groza bumbas saimniecībā. Ilggadējais valstsvienības spēlētājs Kristaps Janičenoks kopš 2020. gada jūnija pilda Latvijas basketbola līgu direktora pienākumus un pašreizējā situācijā meklē labākos risinājumus.

Paredzama rīcība

Rīgas Dinamo pēc visu laiku sliktākās sezonas atbrīvo treneri.