Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +8 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Izstāde Radīšana. Personības. Atklājumi

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis – muzejs, Lāčplēša 48/8

Būs apskatāmas tematiska izstāde no muzeja krājuma materiāliem Radīšana. Personības. Atklājumi, veltīta Aleksandra Čaka muzeja 25. dzimšanas dienai.

7. maijs – 15. septembris

Gorā sākas izstāžu projektu konkurss 2026. gadam

Latgales vēstniecība Gors, Pils iela 4, Rēzekne

Latgales vēstniecība Gors izsludina izstāžu projektu konkursu Gors Mākslas galerijā 2026. gadā skatāmajām izstādēm. Projektu konkursā aicināti piedalīties gan mākslinieki, gan izstāžu kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupu vai personālizstādes, kuratora veidotas u. c. izstādes. Pieteikumi konkursā tiek pieņemti līdz šī gada 1. jūnijam.

1. maijs – 1. jūnijs

Mākslinieces Elīzas Māras personālizstāde Izšūtās mikrorajona realitātes

Rīgas Centrālās bibliotēkas Pļavnieku filiālbibliotēka, Salnas iela 8

Tiks atklāta laikmetīgā izšuvuma mākslinieces Elīzas Māras pirmā personālizstāde Izšūtās mikrorajona realitātes. Izstādē būs apskatāmi darbi, kas interpretē mikrorajonu arhitektūras un sadzīves detaļas, pievēršoties mikrorajonu destigmatizēšanai un identitātes jautājumiem.

13. maijs – 30. jūnijs

Izstāde Tukku Magi: Ritms

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Kupola zāle, Mūkusalas 3

Izstāde Tukku Magi: Ritms ir kopīgas cilvēku pieredzes svētki, kas izteikti universālajā mākslas valodā. Tā rāda, kā dažādi stili, ietekmes un kultūras perspektīvas var apvienoties, lai veidotu daudzpusīgu ainu, kas rezonē ar skatītājiem dziļā, emocionālā līmenī. Ritms iemieso mākslinieciskās sadarbības būtību un skaistumu, kas rodas, kad sarunā tiek iesaistītas dažādas balsis. Tā nav tikai mūzika vai dejas kustība, bet tas ir arī dzīvības, dabas un savstarpējo attiecību ritms. Pasaule ir kustībā, notiekot ritmiskam dialogam starp lokālo un globālo, personīgo un sabiedrisko, autentisko un konstruēto, cilvēkiem un dabu, aizspriedumaino un dažādībai atvērto.

13. maijs – 7. septembris

Andras Otto-Hvoinskas darbu izstāde Gaiši zilas debesis

Galerija Istaba, Krišjāņa Barona 31b

Andras gleznas ir kā pasakas pieaugušajiem. Caur vienkāršiem motīviem uzmirdz brīnumainais, sadzīve kļūst par dzeju un skatītājs top saviļņots. Triepiena enerģija un laukumu caurspīdīgais vieglums valdzina. Virmojošais kolorīts un gandrīz naivā uzticēšanās pielaist sev klāt, atver skatītājā neapbruņotu aizkustinājumu.

6. maijs – 23. maijs

Izstāde Jaunais mākslas templis. Rīgas pilsētas mākslas muzejs 1905–1919

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 4. st., Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Būs skatāma izstāde par muzeja agrīno vēsturi Jaunais mākslas templis. Rīgas pilsētas mākslas muzejs 1905–1919, kas veidota kā veltījums 120. gadadienai kopš muzeja galvenās ēkas atvēršanas apmeklētājiem un stāsta par muzeja darbību pirmā direktora Vilhelma Neimaņa vadības laikā.

19. jūlijs – 9. novembris

Miervalža Poļa izstāde Atslēgas caurums uz paradīzi. Egocentriķa klejojumi

Ola Foundation, Ķīpsala, Ogļu iela 12A

Izstādes uzmanības fokusā ir mākslinieka ceļojumu piezīmes laikā un telpā, kur viņš (vai Līga Purmale) pozējis starp milzu kolosiem - senas kultūras drupām, klejojis pa Venēciju, Ameriku un svešām gleznām – esot klātesošs gan Žaka Luija Davida gleznotajā Marata nāvē, gan sveicinot Napoleonu Bonapartu Alpos. Polis pats saka, ka «jebkurā mirklī varēju aizlaisties uz jebkuru gadsimtu, uz jebkuru vietu.»

8. maijs – 1. septembris

Cut Art Award izstāde The Garden of Fractured Paths

Cut Art Gallery, Alberta iela 1

Cut Art Award ir ikgadēja iniciatīva, kuras mērķis ir atbalstīt topošos māksliniekus. 2025. gada laureāti ir Jegors Buimisters, Anastasija Šnepe-Šnepe un Vincents Jerņevs, kuru projekti apskatāmi izstādē The Garden of Fractured Paths.

3. maijs – 21. maijs

Porcelāna muzeja krājuma priekšmetu izstāde Tautiskais motīvs

Pārdaugavas kultūras apvienības Kultūras centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Izstāde piedāvā ieskatu tautiskās identitātes atspoguļojumā Rīgas porcelāna mākslā 20. gadsimta otrajā pusē, atklājot, kā latviskās kultūras kods – ornamenti, tautas tērpu elementi, mitoloģiskas ainas un etnogrāfiski raksti iemiesojas sadzīves priekšmetos un dekoratīvā mākslā.

1. maijs – 8. jūnijs

Jāņa Miglava izstāde Imigranta Stāsti Viņa Mazbērniem

Mencendorfa nams, Grēcinieku iela 18

«Te es stāvu mūsu ģimenes sētā Latvijā un raudu. Kāpēc šķiet, ka beidzot esmu atgriezies mājās? Kāpēc šķiet, ka šī ir mana dzimtene? Mana Dzimtene? Bet es neesmu dzimis Latvijā. Esmu dzimis pārvietoto personu nometnē savu vecāku sešus gadus ilgas bēgšanas laikā, kad padomju vara iebruka Latvijā. Šīs dvēseles dziļās asaras iesēja sēklu visam šim trīs gadu projektam,» tā Jānis Miglavs.

8. maijs – 31. augusts

Stikla mākslinieces Andas Munkevicas izstāde Vieta gaismai

Kultūras centrs Siguldas devons, Pils iela 10

Izstādes koncepcija ir emocionāls un vizuāls vēstījums par gaismas klātbūtni tumšos laikos, par cilvēcību, atbildību un sirdsapziņu. «Mūsu rokas ir mūsu dvēseles antenas. Tās ir savienotas ar sirdi,» saka māksliniece, reflektējot par šodienas pasauli un cilvēka garīgo spēku. Izstāde ir kā lūgšana humānismam un mieram – gaismas metafora laikā, kad tieši blakus notiek traģiski notikumi.

17. aprīlis – 29. maijs

Pēckara perioda auto tehnikas ekspozīcija Tehnika no pagātnes

Ogre, Druvas iela 4d

Ekspozīcijas izveidotājs un radītājs Jānis Buka vienkopus savācis ne tikai pamatīgu žiguļu, gaziku, zapiņu, moskviču kolekciju – ekspozīcijā skatāmas vēl neskaitāmi daudz interesantu tehnisku lietu - gan velosipēdi, smagā tehnika, ceļa zīmes, milicijas zižli, dažnedažādi fotoaparāti, mopēdi, motocikli, motorolleri. Apmeklētāji varēs aplūkot arī izcilu retumu - vienu no pieciem rūpnīcā Sarkanā zvaigzne izgatavotajiem unikālajiem dizaina mopēdiem Pony.

20. aprīlis – 31. decembris

Ivetas Vecenānes tekstilijas un Latvijas novadu amata meistaru segas

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu 10

Izstādes Pļava iecere ir radīt daudzdimensionālu vidi stāstam par cilvēka, dabas un mākslas attiecībām šodien. Tā sniedz iespēju ne tikai runāt profesionālajai un tautas mākslai tekstilmākslas līmenī, bet arī paplašināt asociācijas, lai iepazīstinātu ar būtisko dažādu kultūras nozaru pieredzi un savstarpējo sinerģiju, veicinātu izpratni par kultūras mantojuma, tekstilmākslas un dizaina kopsakarībām, domātu par tautas lietišķās mākslas nozares attīstību, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm.

12. jūnijs – 24. augusts

Izstāde Dižkoki

Rīgas Latviešu biedrības nams, Merķeļa iela 13

Rīgas Latviešu biedrības Vizuālās mākslas komisijas mākslinieki – gleznotājas Gunta Brakovska, Laine Kainaize un tēlnieks Ģirts Burvis aicina apskatīt izstādi Dižkoki.

15. aprīlis – 14. jūnijs


Maijs 2025
PrOtTrCtPkSsSv
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031