Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Literatūra

Ziedoņa muzejs vasaras sezonu atklās ar bērnu dienas pikniku

Starptautiskajā bērnu tiesību aizsardzības dienā, 1. jūnijā, plkst. 11.00 Ziedoņa muzejs atklās jauno vasaras sezonu. Šogad muzejs akcentē bērnu tēmu, tāpēc kopā ar suni Funi notiks ģimeņu pikniks, kurā visi aicināti ierasties ar groziņiem.

Šodien atklāj ikgadējo Punctum festivālu

Literatūras žurnāls Punctum, svinot savu 10. dzimšanas dienu, festivālu šogad velta cilvēka un dabas mijiedarbībai. Lasījumos un performancēs ekoloģijas tēmas risinās pašmāju un ārvalstu literāti, aicinot pārvērtēt un apvērst varas pozīcijas cilvēka un dabas nošķīrumā. Festivāls norisināsies no 14. līdz 24. maijam.

Notikums Elles ķēķis atklāj Savvaļu atklās brīvdabas mākslas telpu

Sestdien, 18. maijā, ar vērienīgu notikumu Elles ķēķis atklāj Savvaļu notiks Savvaļas 5. sezonas atklāšana. Notikums ir daļa no četru dienu kultūras festivāla Gunars Saliņš un Elles ķēķis, kas piedāvās pilnas dienas programmu ar mūsdienu latviešu dzejnieku un jauno mākslinieku piedalīšanos. Ērtākam apmeklējumam, rīkotāji piedāvā reģistrēties kopīgam braucienam ar īpašo autobusu no Rīgas uz Savvaļu, ar atgriešanos Rīgā šīs pašas dienas izskaņā.

Pa Latviju turpina kursēt Ziedoņa vilciens

Vilciena sastāvs, kura vagonu logus iepriekšējā gadā rotāja ziedoši ķirši, šogad ieguvis zaļumu un aicina ceļot pa Latviju, turpinot projektu Ieraugi, Sajūti, Noķer Ziedoni. Elektrovilciena sastāvs, kurā iemājojis mežs, kursēt sāk no 28. aprīļa, informēja Tukuma informācijas centra pārstāvji.

Apbalvoti Latvijas Literatūras gada balvas laureāti; gada balvu prozā saņem Svens Kuzmins

Otrdien, 30. aprīlī, Āgenskalna tirgū ar devīzi LALIGABA sabalsojas notika Latvijas Literatūras gada balvas 2024 (LALIGABA) pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tika noskaidrotas labākās 2023. gadā izdotās grāmatas septiņās kategorijās, sveikti Mūža balvas un speciālbalvu ieguvēji. Par gada labāko prozas darbu atzīts Svena Kuzmina romāns Skaistums un nemiers par Kārli Skalbi.

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2024 uzsāk ikgadējo maratonu

Norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas ikgadējais grāmatu lasīšanas un vērtēšanas maratons Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2024. Jauno grāmatu kolekciju bērni, jaunieši un vecāki varēs vērtēt visu gadu un par labāko grāmatu sniegt atsauksmi, lai nākošā gada martā Lielajos lasīšanas svētkos varētu uzzināt balsojuma rezultātus.