Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -5 °C
Sniega pārslas
Ceturtdiena, 30. novembris
Andrejs, Andrievs, Andris

Māksla

Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz Atvērtajām skatēm

Latvijas Mākslas akadēmijā no 8. līdz 21. decembrim notiks rudens semestra skates. Plašā pasākuma programma piedāvā iespēju divu nedēļu laikā, divās akadēmijas ēkās aplūkot jaunākos studiju rezultātus mākslā un dizainā. Uz skatēm aicināti visi interesenti un jo sevišķi jaunieši, kuri nākotnē vēlas studēt Latvijas Mākslas akadēmijā.

Norisināsies ikgadējais LMA studentu mākslas darbu tirgus JAUNmarka

Latvijas Mākslas akadēmijas aulā no 2023. gada 16. decembra līdz 2024. gada 7. janvārim norisināsies ikgadējā studentu darbu lielizstāde JAUNmarka, kuras devīze šogad aicina: atrast savu mākslu! Šī būs iespēja novērtēt studentu radošo veikumu, satikt izstādē darbu autorus, kā arī iegādāties mākslas darbus, informēja LMA sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Aicina pieteikties LMS ikgadējai izstādei Rudens 2023

Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) aicina profesionālus vizuālās mākslas un dizaina māksliniekus, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studentus piedalīties LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē Māksla. Izklaide. Rudens 2023. Izolācija. Bailes. Novēršanās. Ideālu demontāža, kas norisināsies no 1. decembra līdz 14. janvārim, informēja LMS vadītājs Igors Dobičins.

Izdota mākslinieka Jāzepa Grosvalda grāmata Persijas ainas

Līdz ar izstādes Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslai. Jāzeps Grosvalds. 1891–1920 atklāšanu Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā klajā nācis sadarbībā ar apgādu Neputns un redaktori Laimu Slavu veidots vizuāli krāšņs izdevums – mākslinieka Jāzepa Grosvalda grāmata Persijas ainas.

Modernais jauneklis noņemas dzīvot mākslai. LNMM skatāma apjomīga Jāzepa Grosvalda retrospekcija © DIENA

Būtībā visas viņa darbības uzskatāmas par mākslas faktu – ne tikai paši mākslas darbi, bet arī vēstules, dienasgrāmatas, krāšņie pašdarinātie žurnāli, pat modernais ģērbšanās stils un uzvedība. Tā par latviešu modernisma aizsācēju, ļoti daudzpusīgo un izcili talantīgo Jāzepu Grosvaldu (1891–1920) teic Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) profesionāļi, piesakot viņam veltīto apjomīgo retrospekciju.

BDO jauno mākslinieku balvu saņem māksliniece Agate Tūna

Visaugstāko žūrijas novērtējumu un ceturto BDO jauno mākslinieku balvu šogad saņēma māksliniece Agate Tūna ar instalāciju Tehno-rēgs. Līdz ar šo apbalvojumu māksliniece iegūst arī naudas balvu – 2000 eiro, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.