Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Saulkrastu Jazz apgriezieni © DIENA

Visu šo nedēļu jau kopš pirmdienas vakara norisinās XXII Starptautiskais džeza mūzikas festivāls Saulkrasti Jazz 2019. Kā arvien, tas ietver gan meistarklases topošajiem mūziķiem, gan koncertus uz brīvdabas skatuves atpūtas kompleksā Minhauzena Unda, kas ik vakaru sākas plkst. 19.

Jauniešu orķestris ieraksta īpašu sveicienu mūzikas festivāla Rīga Jūrmala viesiem

Piektdien, 19. jūlijā, ar pieciem izciliem koncertiem Latvijas Nacionālajā operā un Lielajā ģildē sāksies jaunais simfonisko orķestru mūzikas festivāls Rīga Jūrmala. Notikuma ieskaņai īpaši veidots jauniešu orķestris topošā diriģenta Artura Oskara Mitrevica vadībā ierakstīja īpašu videosveicienu festivāla viesiem Mūzika ir mūsu dabā, informēja festivāla pārstāve Inga Vasiļjeva.

Ministry pirts Melnajā piektdienā(1)

Pārpildītā un pilnībā izpārdotā, šķiet, kā vēl nekad karstajā klubā Melnā piektdiena pirmdien, 15.jūlijā, pirmo reizi Rīgā uzstājās industriālā metāla pamatlicēji un klasiķi Ministry.

Festivālā Positivus būs skatāma Kino Bize veidota filmu programma

Par neatņemamu Positivus festivāla sastāvdaļu pēdējo gadu laikā ir kļuvis kāpās izvietotais, priežu ieskautais, kinoteātris, kurā šovasar abās festivāla dienās sadarbībā ar kinoteātri Kino Bize tiks demonstrētas rūpīgi atlasītas filmas un veidotas diskusijas ar to veidotājiem, informēja festivāla pārstāvji.

Liepājas Mākslas forumu atklās ar guļošo koncertu

27. septembrī plkst. 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars ar Mortona Feldmana (Morton Feldman) skaņdarbu Crippled Symmetry, kuru varēs klausīties guļus stāvoklī, atklās mūsdienu mākslas festivālu Liepājas Mākslas forums, informēja festivāla pārstāve foruma pārstāve Santa Margeviča.

Positivus piedāvā iespēju pārkāpt iecienīto žanru robežas(2)

Mūzikas festivāla Positivus piedāvājumā šogad iekļauti mūziķi, kuri pārstāv ļoti plašu mūzikas žanru spektru, līdz ar to, visticamāk, jebkurš spēs atrast sev interesējošus koncertus. Tāpat plašais festivāla piedāvājums ļaus ik vienam atklāt arī ko jaunu sava ikdienas mūzikas klāsta papildināšanai. Lai pēc iespējas vairāk izbaudītu Positivus piedāvāto mākslinieku dažādību, manuprāt, noteikti vērts apmeklēt Disclosure, Royal Blood un Ewert and the Two Dragons koncertus. Festivāla bagātīgā programma noteikti ļaus jebkuram atrast savus apslēptos dārgumus, iespējams, pārkāpjot iecienīto žanru robežas.

FOTO: Aizvadīts Bauskas kantri festivāls

Ikgadējais kantri mūzikas festivāls Country Bauska noslēdzas ar grandiozu kopā sadziedāšanu, kur uz skatuves kāpa teju visas grupas, kas šogad divu dienu laikā uzstājās festivālā. Abas festivāla dienas apmeklētāju priecēja gan Latvijas mākslinieki, gan viesi no ārvalstīm, kuri pēc uzstāšanās arī neslēpa prieku par to kā viņu sagaida Latvijas kantri mūzikas cienītāji, portālu Diena.lv informēja pasākuma organizatori.

FOTO: Country Bauska Festival 2019 pirmā diena

Piektdien jautrā gaisotnē Bauskas Pilskalna estrādē aizvadīta starptautiskā Country Bauska pirmā diena. Organizatori portālu Diena.lv informēja, ka festivālā valdīja draudzīga atmosfēra, cilvēki bija smaidīgi un labprāt iesaistījās dažādās aktivitātēs. Festivālu atklāja pērnā gada X Faktors finālistes - meiteņu vokālā grupa Carnelian un grupa Bekars Band.