Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Māris Kupčs aicina uz Monteverdi un Karisimi operisko darbu atskaņojumiem sveču gaismā

21. jūlijā plkst. 20 Bauskas kultūras centrā notiks Trešā Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāla Vivat Curlandia! gaidītākais notikums - Klaudio Monteverdi operiskās ainas Il Combattimento di Tancredi e Clorinda un Džakomo Karisimi oratorijas Jephte uzvedumu atskaņojumi vēsturiskajā sveču apgaismojumā, informēja pasākuma pārstāve Laura Šarova.

Vijolniece Vineta Sareika: vijoli atradu zem eglītes

24. jūlijā Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē koncertā Dzimuši Latvijā vijolniece Vineta Sareika muzicēs kopā ar Latvijas Simtgades jauniešu orķestri, informēja Latvijas Televīzjas (LTV) komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Opermākslas eņģeļi un dēmoni Ēksanprovansas festivālā © DIENA

Francijas dienvidu pilsētā Ēksanprovansā sācies operas festivāls, kas šogad svin 70 gadu jubileju. Tas tiek uzskatīts par vienu no progresīvākajiem festivāliem Eiropā, kas piedāvā mākslinieciski augstvērtīgu, muzikāli izcilu programmu un veicina opermākslas attīstību. Šogad afišā ir četru operu jauniestudējumi un viens atjaunojums

Origo Summer Stage notiks divi festivāla Saulkrasti Jazz Festival 2018 koncerti

Šogad Origo Summer Stage notiks divi Saulkrasti Jazz Festival koncerti. Pirmais koncerts laukumā pie Origo notiks ceturtdien, 12. jūlijā plkst. 17, tajā uzstāsies pašmāju mūziķi – Viļņa Kundrāta kvartets un Rīgas Doma kora skolas 1. kursa combo. Savukārt nākamajā nedēļā – 19. jūlijā plkst. 17 notiks otrais koncerts, kurā festivālu pārstāvēs mākslinieki no Latvijas un Francijas – grupa Syncope un Martin Joey Dine New Wave Quartet, informēja koncertu pārstāve Madara Miesniece.

Diriģents Ainārs Rubiķis: Ļoti daudzus pasaulē pārsteidz neatlaidība un latviešu spīts

24. jūlijā Dzintaru koncertzālē ciklā Dzimuši Latvijā Ainārs Rubiķis diriģēs Latvijas Simtgades jauniešu orķestri, kas valsts simtgades programmas ietvaros ļauj labākajiem Latvijas jaunajiem mūziķiem pilnveidot savas mākslinieciskās prasmes un uzstāties kopā ar pasaulslaveniem Latvijas mūziķiem, informēja Latvijas Televīzijas (LTV) komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

TIEŠRAIDE: Dziesmu svētku noslēguma koncerta Zvaigžņu ceļā aizkulisēs(1)

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šovakar, 8. jūlijā no plkst. 19.45 tiešraidē no Mežaparka lielās estrādes ielūkoties vērienīgā XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncerta Zvaigžņu ceļā aizkulisēs. Noslēguma koncerta ieceres pamatā ir iziešana pa Zvaigžņu ceļu caur vairākiem likteņa, vēstures, paaudžu un dabas lokiem un krustcelēm, lai beigās pa Piena ceļu atgrieztos mājās. Māra Sleja un Gints Anžāns sekos koncerta norisei un emocijām, kas valda dziedātāju un skatītāju rindās, lai dotu iespēju tiešraides skatītājiem piedzīvot svētku kulmināciju visā tās krāšņumā. Tiešraides video meklē zemāk!