Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Foto: Dziedātāja KATŌ izdod albumu Es tā jūtos

Dziedātāja KATŌ izdod savu pirmo pilnmetrāžas albumu ar nosaukumu Es tā jūtos. Tā pamatā ir desmit dziesmas, no kurām publiski līdz šim pieejams bija tikai februārī izdotais singls ar nosaukumu _Naktstauriņš+.

Eds Šīrans izziņo jauno koncerttūri

Dziesminieks un solo izpidītājs Eds Šīrans izziņojis koncerttūres + - = ÷ x Tour (The Mathematics Tour), pirmo daļu, kas sāksies 2022. gada aprīlī, informēja Warner Music pārstāvji.

Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021 papildina programmu(1)

Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021 papildinājis programmu ar tādiem māksliniekiem kā abstraktā graima un futūristiskās popmūzikas producente Lotic, komponists Elvins Kurans (Alvin Curran), elektroakustiskās mūzikas autors Džons Vīze (John Wiese), trokšņu mūziķe Evicschen un vietējie mākslinieki Matadata, Lunt un ELVI.

Tuvojas mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021

Nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu mežs 2021 centrālie koncertvakari šogad notiks 8. un 9. oktobrī kultūras ēkā Hanzas perons, savukārt tā bezmaksas ievadkoncerts noritēs 2. oktobrī pasākumu telpā Fantadroms Gustava Zemgala gatvē 74a, un organizatori ir izziņojuši pirmos māksliniekus.

Ar ambientās un elektroniskās mūzikas programmu sestdien sākas festivāls Čello Cēsis

Sestdien, 18. septembrī, Koncertzālē Cēsis ar ambientās un elektroniskās mūzikas programmu iesāksies 7. starptautiskais festivāls Čello Cēsis. Šogad klausītājiem būs iespēja baudīt festivālam īpaši veidotas programmas plašā muzikālo žanru spektrā, pulcējot mūziķus no Argentīnas, Lielbritānijas, Itālijas, Polijas, Krievijas, Zviedrijas un, protams, Latvijas.

FOTO: Ar ovācijām izskanējis Pētera Vaska vijolkoncerta Vakara gaismā pirmatskaņojums

Ceturtdien, 9. septembrī, Koncertzālē Cēsis, klausītāju aplausu un ovāciju dāsni apveltīts, izskanējis pasaulē zināmākā latviešu komponista Pētera Vaska Otrā vijolkoncerta Vakara gaismā Latvijas pirmatskaņojums. Britu vijolnieka Hugo Tičati, kamerorķestra Sinfonietta Rīga un diriģenta Normunda Šnē lasījumā skanēja gan jaundarbs, gan Vaska garīgo domubiedru – Arvo Perta, Jana Sibeliusa un Henrika Gurecka mūzika.

Rudens kamermūzikas festivālā skanēs Mocarta, Haidna, Šūberta mūzika

Ikgadējais Rudens kamermūzikas festivāls šogad notiks no 3. līdz 9. oktobrim. Festivālā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Franča Šūberta, Jozefa Haidna, Jāņa Ivanova, Imanta Zemzara mūzika. Klausītājus gaida tikšanās ar vienu no pasaules top stīgu kvartetiem – Belcea Quartet, vijolspēles virtuoziem - Vinetu Sareiku un Florianu Dondereru, spožo pianistu Reini Zariņu, Latvijas Radio kori, kamerorķestri Sinfonietta Rīga un citiem māksliniekiem. Rudens kamermūzikas festivāla patrons – komponists Pēteris Vasks.

Kalpot mūzikai, nevis pašiem sev © DIENA

Atzīmējot orķestra 25 gadu un pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera 75 gadu jubileju, Dzintaru koncertzālē 10. un 11. septembrī norisināsies jau 18. starptautiskais Kremerata Baltica festivāls. Slavenais vijolnieks Gidons Krēmers, publikas iemīļotais pianists Georgijs Osokins un orķestris Kremerata Baltica diriģenta Fuada Ibrahimova vadībā, muzicējot kopā ar pianisti Agnesi Egliņu un sitaminstrumentālistu Andreju Puškarevu, atskaņos ārvalstu un Latvijas komponistu skaņdarbus.