Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Teātris

Paziņoti Spēlmaņu nakts nominanti

Trešdien, 19. jūnijā, Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) sadarbībā ar Kultūras ministriju un Borisa un Ināras Teterevu fondu preses konferencē paziņoja 2023./2024. gada sezonas Gada balvas teātrī Spēlmaņu nakts nominantus 14 kategorijās.

Šogad teātra festivāls Homo Novus norisināsies purva staignājos, krastmalā, koru tribīnēs un citviet

Šogad Starptautiskais jaunā teātra festivāls Homo Novus norisināsies no 29. augusta līdz 8. septembrim Rīgā, Kuldīgā un Ķemeros. Festivāls notiks gan pilsētas vidē, gan brīvdabā, ar skatuves mākslu apdzīvojot kino, muzeju un veikalu galerijas, koru tribīnes, grāmatas, krastmalu un purva staignājus. Savā divdesmitajā jubilejā Homo Novus rosinās skatītāju iztēloties robežu starp iespējamo un neiespējamo, realitāti un atmiņu, fantāzijas un vēlmju telpu.

Valmieras teātris noslēdz simtgades sezonu

Svētdien, 16. jūnijā, pēc pēdējās šīs sezonas izrādes Daliņš, Valmieras teātra kolektīvs pulcējās pagaidu mājvietā Kurtuve, lai atzīmētu simtgades sezonas noslēgšanos.

Liepājas teātra skatītāju balsojumā par labākajiem atzīti Inese Kučinska un Mārtiņš Kalita

Svētdien, 16. jūnijā, noslēdzoties Liepājas teātra 117. sezonai, tika paziņoti skatītāju balsojuma rezultāti par iestudējumiem, kā arī aktieriem pirmā un otrā plāna lomās, kurus skatītāji uzskata par labākajiem un mīļākajiem. Par labāko aktrisi tika atzīta Inese Kučinska, savukārt par par labāko aktieri – Mārtiņš Kalita. Par šīs sezonas veiksmīgāko Liepājas teātra izrādi skatītāji atzina režisora Regnāra Vaivara iestudēto izrādi Latviešu raķetes.

Šekspīra Romeo un Džuljeta Rīgā pārtop vērienīgā multimediālā izrādē

Režisors Kārlis Anitens, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, videomākslinieks Toms Zeļģis, māksliniece Anitra Bērziņa, aktieri Līga Zeļģe, Ieva Segliņa un Arturs Krūzkops sākuši darbu pie Viljama Šekspīra traģēdijas Romeo un Džuljeta iestudēšanas multimediālas izrādes formā a/s Dambis piederošajā ražošanas kompleksā Rīgā, Ganību dambī 24A, 6.korpusā.

Elmāra Seņkova Grieķu ceļojums

Liepājas teātris ar režisora Elmāra Seņkova veidoto, četrām Spēlmaņu nakts balvām nominēto iestudējumu Grieķi viesosies festivālā Klaipēdā, pēcāk to izrādīs Dailes teātrī un rudenī ar šo darbu dosies uz festivālu Polijā, laikrakstu Diena informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Dailes teātris noslēdz sezonu un gatavojas jaunajai

Dailes teātrī noslēgumam tuvojas 2023./ 2024. gada sezona. Tā noslēgsies ar jau tradicionālo un pašironisko koncertuzvedumu Dailes sviests, kura pirmizrāde notiks 12. jūnijā, savukārt noslēdzošā izrāde 16. jūnijā.

Foto: Valmieras drāmas teātra pārbūve tuvojas noslēgumam

Valmieras drāmas teātra vērienīgie pārbūves darbi strauji tuvojas noslēgumam. Šobrīd gandrīz 95% no projektā paredzētajiem darbiem ir paveikti, un teātris jau septembrī sagaidīs savus apmeklētājus atjaunotajās telpās, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas

Pirmdien, 3. jūnijā, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika sumināti Teātra dienas izcilības balvu saņēmēji. Pasākumu organizē Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) sadarbībā ar LKA E.Smiļģa Teātra muzeju un Latvijas Profesionālo aktieru apvienību.