Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Novados

Skola atvērta visiem bērniem © DIENA(2)

Mazsalacas vidusskola ir viena no vispārējās izglītības iestādēm, kura piedāvā trīs speciālās izglītības programmas, tostarp bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. Kaimiņu skolās tāda piedāvājuma nav, tāpēc bieži vien vecāki no blakus novadiem vēlas savus bērnus ar īpašām vajadzībām skolot šeit, nevis, piemēram, sūtīt uz speciālo skolu Valmierā.

Liepājā turpmāk būs vienota autobusu un tramvaju abonementa biļete

Lai iedzīvotājiem atvieglotu pārvietošanos ar Liepājas pilsētas sabiedrisko transportu un izveidotu skaidrāku biļešu sistēmu, no 1.novembra tiks ieviesta vienota autobusu un tramvaju abonementa biļete, ar kuru pasažieri varēs braukt abos transporta līdzekļos jebkurā pilsētas maršrutā Liepājas teritorijā, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldībā.

Grobiņas novada skolas jau gadu ''zem viena jumta'' © DIENA

Apvienojot sešas skolas, izveidota viena – Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskola. Tiesa gan, saglabājot Bārtā, Kapsēdē un Grobiņas pagastā izglītības programmu realizācijas vietas. Jāpiebilst, ka arī citviet Latvijā izmantots līdzīgs modelis, piemēram, Ilūkstes novadā, taču IZM to vērtējusi bez sajūsmas, norādot, ka patiesībā tā nav uzskatāma ne par optimizāciju, ne līdzekļu ekonomiju.

Kurzemes Šveice, kas nepatīkami iekrīt Zemgalē © DIENA(30)

Ņēma un uzmeta – tā īsi un kodolīgi var raksturot procesu, kādā izšķīrās Kandavas novada liktenis šovasar Saeimā pieņemtās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) laikā. Kandavnieki neslēpj, ka aktīvi aizstāvēja savas intereses dažādās politiskās partijās. Novadam bija arī koalīcijā ietilpstošās KPV LV politiskā aizmugure. Atsevišķu deputātu atbalsts bijis pat apsolīts, un aprēķini liecināja – balsīm jāsanāk. Tomēr Saeimas galīgajā balsojumā šā novada nākotni izšķīra poga ''atturas'', kuru nospieda vairākums Nacionālās apvienības (NA) pārstāvju.

Alsungas novada dome nolemj vērsties Satversmes tiesā(11)

Alsungas novada domes sēdē deputāti nolēmuši iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikumā noteikto, kas paredz Alsungas novada iekļaušanu Kuldīgas novadā, atzīšanu par prettiesisku, liecina domes sēdes lēmums.