Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Politika

Vienotība sākusi veidot jaunu apvienību © DIENA(25)

Vienotība sākusi veidot politisko spēku apvienību startam Saeimas vēlēšanās, lai mobilizētu labēji centriskos spēkus, kas redz Latvijas attīstību Rietumu virzienā, paziņojis Vienotības līderis Arvils Ašeradens. Konsolidācija varētu notikt uz jau 2010. gadā dibinātās Nacionālās Vienotības apvienības bāzes, kurā ir Vienotība un reģionālā partija Tukuma pilsētai un novadam. Par dalību apvienībā sestdien paziņoja arī partijas Kuldīgas novadam un Valmierai un Vidzemei, ar kurām tagad ir sadarbības līgumi.

Izmeklē paslepus notikušu filmēšanu Daugavpils domē

Daugavpils domē mēneša sākumā risinājušies līdz šim nepieredzēti notikumi - pilsētas vadība ir satraukta par iespējamu politiķu izspiegošanu, savukārt partijai Saskaņa draudzīgs žurnālists uzskata, ka ir apzagts, svētdienas vakarā vēsta TV3 raidījums Nekā personīga. 5. februārī Daugavpils domes priekšsēdētājs Rihards Eigims (Mūsu partija) domes telpās atrada puķu podā nomaskētu videonovērošanas kameru. Policijā atdot kameru pieprasījis vietējā medija žurnālists, taču ir acīmredzami pierādījumi, ka notikumā iesaistīts arī partijas Saskaņa līderis Daugavpilī Andrejs Elksniņš.

Vienotība apvieno spēkus ar partijām no Valmieras, Kuldīgas un Tukuma(10)

Jaunā apvienībā, kuru partija Vienotība veido, gatavojoties šoruden gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, pievienojušās partijas Valmierai un Vidzemei, Kuldīgas novadam un Tukuma pilsētai un novadam. Par to sestdien partijas domes sēdē paziņoja politiskā spēka vadītājs Arvils Ašeradens. Viņš uzsvēra, ka apveinība būšot "pamats kopīgam darbam, kurā vienojošais būs mērķis, vērtības un vīzija par Latviju".

Abu Meri: Vienotība nav rezerves ritenis koalīcijā, bet daļa no valdības(15)

Vienotība nav tikai rezerves ritenis valdošajā koalīcijā, bet gan daļa no valdības, sestdien partijas domes sēdē sacīja Vienotības Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri. VIņš norādīja, ka pēdējos gados šī politiskā spēka pārstāvji bija tikai daļēji atbildīgi politiķi, jo sabiedrība redzējusi tikai dažādu Vienotības politiķu strīdu. Tomēr tagad strīdi ir beigušies un vairs neatkārtoties, uzsvēra Abu Meri, piebilstot, ka tagad Vienotība "ir vesela".

NA būšot nepiekāpīga par liegumu ofšoriem © DIENA(6)

Lai gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrreizējai caurlūkošanai nodevis grozījumus Publisko iepirkumu likumā un Saeima tos vērtēs, iniciatīvas autori – Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–TB/LNNK (NA) – savu viedokli neplāno mainīt. Partija joprojām uzskata, ka zemu nodokļu vai beznodokļu valstīs un teritorijās reģistrētiem uzņēmumiem ir jāliedz piedalīties publiskajos iepirkumos, Dienai teica viens no NA līderiem Gaidis Bērziņš.

Ašeradenu iedzen stūrī © DIENA(34)

Saeimas opozīcija un lauksaimnieki ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam (Vienotība) dod laiku līdz martam elektroenerģijas maksājumu pieauguma novēršanai. Pretējā gadījumā prasīs demisiju. Satraukta arī premjera partija.

Ašeradens piektdien sasaucis sanāksmi par OIK reformas pilnveidošanu(12)

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Vienotība) piektdien sasaucis sanāksmi par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) reformas pilnveidošanu, liecina ministra paziņojums sociālajā vietnē Twitter. Viņš uzsvēra, ka saistībā ar aktuālāko informāciju saistībā ar OIK ir nepieciešams meklēt risinājumus.

Pārdala Vienotības biedrus © DIENA(15)

Bijušais Vienotības priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, kurš nākamajās Saeimas vēlēšanās varētu būt viens no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) kandidātu saraksta līderiem Vidzemē, savu atbalstītāju bāzi veido arī uz Vienotības rēķina. Vairākas tās nodaļas pāriet uz Smiltēna vadīto biedrību Sabiedrība centriskai politikai, kurai ir sadarbības līgums ar LRA. Nesen par izstāšanos no Vienotības paziņoja arī vairāki Gulbenes novada nodaļas biedri, kuri kopā ar šo politisko spēku bijuši gan tam labos, gan grūtos laikos kopš Jaunā laika dibināšanas.

Zīle: Latvijai ir iespēja pievienoties ES valstīm, kas cīnās ar ofšoriem(9)

“Ir pamats domāt, ka ar šodienas Valsts Prezidenta lēmumu nodot otrreizējai caurlūkošanai Saeimas grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredzēja liegt ofšoriem piedalīties publiskajos iepirkumos, Saeimai ir iespēja vēl juridiski precīzāk noformulēt to, ka ES un arī Latvijas nodokļu maksātāju naudai jānonāk to uzņēmēju rīcībā, kas šajos iepirkumos pretendē ar caurspīdīgu un godīgu konkurenci, nevis slēpjas aiz nodokļu oāžu izkārtnēm”, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (NA).

JKP aicina pārstrādāt Rīgas teritorijas plānojumu

Lai saglabātu Rīgas pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu, Jaunā konservatīvā partija (JKP) rosina pašvaldības uzraugošo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju pieprasīt Rīgas domei pārstrādāt Rīgas teritorijas jauno plānojumu līdz 2030.gadam, aģentūru LETA informēja JKP.