Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgā

Rīgas ostā vienlaikus piestāj četri kruīza kuģi

Rīgas ostā šodien, 19. jūnijā, piestājuši četri kruīza kuģi. Tas ir lielākais kruīza kuģu skaits, kas pagaidām ir vienlaicīgi pieņemts Rīgas ostā un kalpo par apliecinājumu ostas veiktspējai un potenciālam, portālu Diena informē Rīgas brīvostas pārvalde.

Dziļāk pēta četrus koncertzāles scenārijus © DIENA(15)

Otrdiena bija kultūras ministres Daces Melbārdes (NA) pēdējā darba diena šajā amatā, un viņa izklāstīja piecu ar pusi gadu laikā paveikto. Teju lielāko šīs sarunas laiku, atbildot arī uz žurnālistu jautājumiem, aizņēma temats par Rīgas akustiskās koncertzāles izveides iespējām. Lai gan vairs nebūs ministres amatā, viņa 28. jūnijā valdības partneriem prezentēs Kultūras ministrijas veikto izpēti par iespējamajiem koncertzāles atrašanās vietas scenārijiem – būvēt to uz AB dambja vai Andrejsalā, vai pārbūvējot Dailes teātra ēku vai Kongresu namu.

Bemhena alga pērn pieaugusi par 16,4% © DIENA(8)

Bijušais pašvaldības pasažieru pārvadātāja Rīgas satiksme valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens pērn uzņēmumā nopelnījis 76,8 tūkstošus eiro, kas ir par 16,4% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā Bemhena amatpersonas deklarācija.

Neiesaka peldēties Daugavā pie Lucavsalas(1)

Veselības inspekcijas eksperti pēc aizvadītajā nedēļas nogalē veiktajām ūdens kvalitātes pārbaudēm peldvietās neiesaka ūdens izpriecām nodoties Daugavā, Lucavsalas peldvietā.

Jakrins ar skandāliem neesot saistīts © DIENA(2)

Rīgas vadošo domnieku nesen vēl augsti vērtētais Emīls Jakrins negrasās atkāpties no pašvaldībai piederošā pasažieru pārvadātāja Rīgas satiksme (RS) pagaidu valdes un neuzskata, ka viņa atrašanās šajā amatā jebkādā veidā varētu apdraudēt uzņēmuma reputāciju. Šobrīd pie varas esošie Rīgas domes deputāti gan solījuši, ka, tiklīdz no amata tiks atbrīvots vēl pašreizējais vicemērs un pašvaldības kapitāldaļu turētājs Rīgas satiksmē Vadims Baraņņiks, amatu uzņēmuma pagaidu valdē Jakrins zaudēs.

Būvdarbi uz Augusta Deglava ielas pārvada joprojām nav atsākti(1)

Rīgas domes Satiksmes departamenta nolīgtie būvnieki joprojām nav atsākuši būvdarbus uz Augusta Deglava tilta. Departaments izstrādājis izmaiņas tilta atjaunošanas būvprojektā, kuras patlaban iesniegtas izvērtēšanai ekspertam, aģentūrai LETA pastāstīja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

FOTO: Atklāj pirmo kafejnīcu Baltijā, kur darba pienākumus veic cilvēki ar invaliditāti(11)

Šodien, 12. jūnijā, Rīgā, Bruņinieku ielā 63 durvis vērusi RB Cafe – pirmā kafejnīca Baltijā, kur gandrīz visus procesus ar nelielu atbalstu veiks cilvēki ar funkcionāliem vai intelektuālās attīstības traucējumiem. RB Cafe ir uzņēmums, kas piedāvās izcilus konditorejas izstrādājumus, kafiju un telpu dažādiem pasākumiem. Tās primārais mērķis – integrēt Latvijas darba tirgū cilvēkus ar invaliditāti, mazinot vēsturiskos mītus un stereotipus, portālu Diena informē uzņēmuma pārstāvji.

FOTO: Žurnālisti un aktīvisti pie Krievijas vēstniecības prasa Golunova atbrīvošanu(7)

Ap 150 cilvēku, pārsvarā dažādu Latvijas mediju pārstāvji, piketā pie Krievijas vēstniecības šorīt aicināja atbrīvot Krievijā aizturēto žurnālistu Ivanu Golunovu, novēroja aģentūra LETA. Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) rīkotais pikets noritēja mierīgi. Piketa norisi uzraudzīja vairāki Valsts policijas darbinieki, taču nekādi starpgadījumi netika novēroti.

Piemineklis jaunās gaismās © DIENA(11)

Brīvības pieminekļa izgaismošanas iecerei līdz šim saziedoti gandrīz 17 000 eiro, bet kopumā projekta izstrādei un realizācijai varētu būt nepieciešami aptuveni simt tūkstoši eiro, Dienai pastāstīja bijušais Valsts prezidents Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda valdes loceklis Valdis Zatlers. Projektu plānots pabeigt līdz nākamā gada valsts svētkiem 18. novembrī. Jāatgādina, ka ideja par pieminekļa uzlabošanu prezidentam Zatleram radās pēc pagājušajiem Ziemassvētkiem, ievērojot, ka apkārtējais apgaismojums pieminekli nepietiekami izceļ.

Rīgā iežogotā teritorijā deg riepas(2)

Svētdienas vakarā kādā iežogotā teritorijā Rīgā, Austuves ielā, 60 kvadrātmetru platībā deg riepas, aģentūrai LETA apliecināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola.

Neatkarīgo deputātu frakcija piedāvā visiem domniekiem sākt darbu "no nulles punkta"(12)

Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija, kurā apvienojušies četri no Saskaņas izslēgtie deputāti, nākusi klajā ar piedāvājumu visiem domniekiem, tai skaitā arī mēram, viņa vietniekiem un komiteju vadītājiem, atteikties no saviem politiskajiem amatiem un domes darbu sākt "no nulles punkta", vedot jaunas sarunas par koalīcijas veidošanu.

Aizvien neskaidrā Rīgas varas grožu nākotne © DIENA(7)

Vārdu savienojums "ārkārtas vēlēšanas" Rīgas domes (RD) kontekstā izskan aizvien biežāk. To iespējamību neizslēdz arī jaunievēlētais pilsētas mērs Dainis Turlais (GKR) un agrākais Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), kurš šobrīd ir jau aizejošais RD deputāts. Četri no Saskaņas izslēgtie domnieki gan uzskata, ka izteicieni par ārkārtas vēlēšanām ir "histēriski un destruktīvi", jo pēc dažiem mēnešiem jāsāk pašvaldības nākamā gada budžeta izstrāde. Ārkārtas vēlēšanas iespējamas, ja Saeima nolemj atlaist domi. Šonedēļ turpināsies partiju sarunas, lai saprastu, kā RD strādāt turpmāk.