Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Vēsture Dienā: Reiz bija plūdi... © DIENA

Lai gan esmu gatavs derēt, ka tuvāko triju gadu laikā mēs vēl piedzīvosim īstu ziemu, tāpēc nevajag steigties no skolu programmām svītrot sniegavīru celšanas mācību (lai gan izglītības nepārtrauktās reformas Latvijā nupat uzņēmušas tādu vilkmi, ka cīnīties ar tām būtu svarīgāk nekā ar globālo sasilšanu), šoziem zemledus makšķerēšanas cienītājiem, atskaitot tos uz jebkurām pārmaiņām dabā superātri reaģējošos, no kuriem daži jau pamanījušies ielūzt un noslīkt, nāksies vien likt atpakaļ šķūnī ledusurbjus, vergas un copes kastes, sabāzt atpakaļ vībotnēs vībotņu kāpurus un ļaut, lai nenoķertie asari līdz nākamajam ledum izaug par īstiem milzeņiem – tādiem, kuri pieķērušies gatavi makšķerniekam ne vien ziemas mazmakšķerīti no rokas, bet arī sirdi no krūtīm izraut.

SPKC sazinājies ar lielāko daļu cilvēku, kuri bija saskarē ar Covid-19 inficēto Irānas pilsoni(1)

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir individuāli sazinājies ar lielāko daļu lidmašīnas pasažieru, kas bija saskarē ar Igaunijā apstiprināto Covid-19 pacientu, kā arī ar viņu ģimenes ārstiem, kuriem būs jānodrošina uzraudzība, piektdien žurnālistiem pavēstīja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Naktī uz sestdienu Latvijā gaidāms sals

Sākoties 29.februārim, gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz 0..-6 grādiem, bet vietām - galvenokārt Vidzemes ziemeļos - iespējams desmit grādu sals, prognozē sinoptiķi.

Latvijas pārstāvji DĀR vienojas turpināt sarunas par tiesiskās palīdzības līgumu krimināllietās(2)

27. un 28. februārī darba vizītē Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) uzturējās Latvijas nerezidējošais vēstnieks šajā valstī Raimonds Jansons un Ārlietu ministrijas (ĀM) padomniece – Konsulāri tiesisko jautājumu nodaļas vadītāja Dagnija Lāce-Ate. Vizītes laikā notika tikšanās ar DĀR Ārlietu un starptautisko attiecību ministrijas Konsulārā departamenta un Centrālās un Austrumeiropas, Baltijas un Ziemeļvalstu departamenta amatpersonām, Tieslietu un konstitucionālās attīstības ministrijas amatpersonām, kā arī Eiropas Savienības pārstāvniecības un Lietuvas Republikas vēstniecības vadību, portālu Diena.lv informēja ĀM.

Sabiedrības intereses un komercnoslēpums © DIENA(3)

Tas būtu pārspīlēti un nelikumīgi, tā par platformā manabalss.lv virzīto iniciatīvu aizliegt komercnoslēpumu valsts un pašvaldību publiskajos iepirkumos saka Dienas aptaujātie juristi. Pret to skeptiska ir arī Konkurences padome.

VID aicina gada ienākumu deklarācijas iesniegt elektroniski(1)

Lai ikgadējo gada ienākumu deklarāciju iesniegšana noritētu iespējami ērti un raiti, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina iesniegt deklarāciju elektroniski Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), jo tajā automātiski ielasās visi VID rīcībā jau esošie dati un aprēķinās maksājamās summas, aģentūru LETA informēja VID.

Rinkēvičs un Pompeo apņemas stiprināt sadarbību 5G drošības jomā(16)

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo ceturtdien Vašingtonā parakstījuši ASV un Latvijas kopīgo deklarāciju par piektās paaudzes bezvadu sakaru tīkla (5G) drošību, apņemoties stiprināt sadarbību šajā jomā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Zvani 113 un sēdi mājās © DIENA

Kaimiņvalstī Igaunijā ceturtdienas rītā tika apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu Covid-19, tāpēc Veselības ministrija (VM) kopīgi ar citām atbildīgajām institūcijām no piektdienas, 28. februāra, maina kārtību, kādā turpmāk tiks nodrošināti laboratoriskie izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu. Ja cilvēkam ir parādījušies vīrusa simptomi, viņam ir jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) pa tālruni 113 un jāgaida, kad speciālisti ieradīsies pie viņa mājās.

Cīņa par tilta ''dividendēm'' © DIENA(14)

Pēdējā un liktenīgā degmaisījuma piedeva, kas pilnībā sadedzināja tiltus starp kādreizējiem ciešajiem koalīcijas partneriem Rīgas domē (RD) – partijām Saskaņa un Gods kalpot Rīgai (GKR) –, šķiet, bijuši notikumi un pat asi konflikti pagājušā gada decembrī un šā gada janvārī saistībā ar Brasas satiksmes pārvada būvniecības darbiem, liecina Dienas rīcībā nonākusī informācija.