Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Dienas gaitā vietām īslaicīgi līs

Svētdien vietām Latvijā - galvenokārt pēcpusdienā un vakarā valsts centrālajā un austrumu daļā - īslaicīgi līs, iespējams arī pērkons, prognozē sinoptiķi.

Sestdien starp mākoņiem spīdēs saule

Sestdien Latvijā starp mākoņiem spīdēs saule un īslaicīgs lietus gaidāms vien atsevišķās vietās - galvenokārt Ziemeļkurzemē un Vidzemes ziemeļrietumu daļā, prognozē sinoptiķi.

Vēsture Dienā: Sirdsapziņa un filma © DIENA(4)

Pirms 25 gadiem, 1995. gada maijā, tika parādīta un tovasar lielas skatītāju diskusijas izraisīja Zigurda Vidiņa dokumentālā filma Kurzemes zvans. Filmā runā Kurzemes notikumu līdzdalībnieki Otrā pasaules kara beigās, izmantoti arī kinooperatora Andra Slapiņa (1949–1991) filmētie materiāli viņa nepabeigtajai filmai par Kurzemi Baltijas sāga. 1995. gada 8. jūlija SestDienā par filmu rakstīja un Zigurdu Vidiņu iztaujāja Vita Pētersone. Vidiņš viņai atklāja, ka uzskatījis par savu pienākumu pabeigt Andra filmu. Saruna skāra arī "čekas maisu" tēmu.

LDDK: Neapliekamā minimuma paaugstināšana nav prioritāte(9)

Neapliekamā minimuma paaugstināšana nav prioritāte, pārskatot nodokļu sistēmu, uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK), komentējot koalīcijas pārtrauktās sarunas par plānotajām izmaiņām nodokļos saistībā ar nespēju izšķirties par apmēru neapliekamā minimuma celšanai no nākamā gada.

Pašizolācija vairs nav jāievēro, atgriežoties no Lielbritānijas un Monako(12)

Pieaugot Covid-19 saslimstībai, turpmāk pašizolācija Latvijā būs jāievēro iedzīvotājiem, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Horvātiju un Sanmarīno, savukārt pašizolācijā vairs nav jādodas, atgriežoties no Lielbritānijas un Monako, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākie apkopotie dati.