Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 17. janvāris
Tenis, Dravis

Ziņas

Naktī uz sestdienu piesals

Naktī uz sestdienu Latvijā gaisa temperatūra pazemināsies līdz +1..-4 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju, aģentūrai LETA pavēstīja aģentūras pārstāve Signe Bierande.

Varētu pieaugt nodokļu likme © DIENA(13)

Veselības ministrija (VM) ir nodevusi sabiedriskajai apspriešanai priekšlikumus solidāras līdzdalības nodrošināšanai veselības aprūpē. Proti, kopš 2018. gada strādājošajiem tradicionālajā nodokļu režīmā par vienu procentpunktu ir pieaugušas sociālās iemaksas, sasniedzot 39,05%, un minētais viens procents tiek novirzīts veselības aprūpei. Savukārt citos nodokļu režīmos strādājošajiem likme nepieauga, un viņi veselības aprūpes finansēšanā vienlīdzīgā mērā nepiedalās.

Ugunsdzēsēji dzēsuši pirmo kūlas ugunsgrēku(2)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 13 ugunsgrēki, bet pavasarīgu laika apstākļu dēļ ugunsdzēsējiem bija jādzēš pirmais pērnās zāles ugunsgrēks šogad, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Šogad Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki izmaksās 6,35 miljonus eiro © DIENA(12)

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāji šogad sola vairākus uzlabojumus, tostarp risināt sasāpējušo problēmu ar bērnu un jauniešu pārslodzi. Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Agra Bērziņa žurnālistiem pastāstīja, ka šogad dalībnieki Rīgā uzturēsies par vienu dienu ilgāk, lai mēģinājumu un koncertu process būtu līdzsvarots un būtu pietiekami daudz laika atpūtai. Tāpat šogad tiks pievērsta pastiprināta uzmanība tam, lai visi dalībnieki saņemtu sabalansētu uzturu.

Cīņa par cietumsoda saņemšanu ES © DIENA(19)

Stāstam par Latvijas pilsoni, kuru Dānija gatavojas izdot tiesāšanai Dienvidāfrikas Republikai (DĀR), pēdējās nedēļas laikā atkal ir pievērsta pastiprināta sabiedrības uzmanība. Diena par šo gadījumu rakstīja jau gandrīz pirms gada, tomēr toreiz gala lēmums par izdošanu vēl nebija pieņemts.

Arī tiesā Muižnieks un IZM nenonāk pie kopsaucēja mierizlīgumam(4)

Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams šodien sāka skatīt strīdu starp Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā neapstiprināto Indriķi Muižnieku un tiesas sēdes sākumā abas puses nespēja nonākt pie kopsaucēja, kas veicinātu mierizlīguma noslēgšanu.

Latvijā nabadzības riskam pakļauti 22,9%(9)

2018. gadā Latvijā nabadzības riskam bija pakļauti 434 tūkstoši jeb 22,9% iedzīvotāju – par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā 2017. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2019. gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Šo iedzīvotāju rīcībā esošie ienākumi bija zem nabadzības riska sliekšņa.

Brasas tilta pārbūvi turpinās veikt Kauno tiltai

Pēc trim cenu aptaujām Rīgas domes Satiksmes departaments panācis vienošanos, ka Brasas pārvada pārbūvi tomēr turpinās veikt lietuviešu uzņēmums SIA Kauno tiltai, noskaidroja aģentūra LETA.