Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Trešdien vietām līs

Trešdien naktī un no rīta daļā Latgales un Sēlijas gaidāms lietus, dienā mazliet uzlīs arī vietām citviet Latvijā, prognozē sinoptiķi.

Konkurē par vakanci © DIENA(1)

Par to, ka Covid-19 krīzes rezultātā daudzi no Latvijas strādājošajiem palikuši bez darba vai domā par tā maiņu, liecina pieaugusī cilvēku interese par darba vakancēm. Interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia apkopotie dati rāda, ka vidējais pieteikumu skaits uz vienu vakanci portālā Cv.lv maijā turpinājis palielināties un kļuvis par 36% lielāks nekā gada sākumā. Šobrīd viens darba piedāvājums vidēji saņem 19 pieteikumu no darba meklētājiem, savukārt pirms ārkārtas stāvokļa to bija 14.

VDD aicina neizmantot apšaubāmu uzņēmumu ražotās tehnoloģijas(3)

Valsts drošības dienests (VDD) apzinājis informāciju par drošības riskiem, kas saistīti ar Ķīnā ražotajām Hikvision un Dahua videonovērošanas kamerām, tāpēc nerekomendē izmantot tādu uzņēmumu ražotas tehnoloģijas, kuru reputācija Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalstīs tiek apšaubīta.

Ieguvumu un trūkumu bilance vēl jāizvērtē © DIENA

Šogad neierasti klusu sakarā ar ārkārtas situācijas ieviestajiem ierobežojumiem izskanējis mācību gads. Arī Baltinavas vidusskolā, kas atrodas Latvijas un Krievijas pierobežā un kur, tāpat kā citās mācību iestādēs, vairāk nekā divus mēnešus mācības notika attālināti, nu jau liecības izdotas, un tikai 12. klase vēl apmeklē klātienes konsultācijas un gatavojas eksāmeniem.

Īsāki, bet Covid-19 droši eksāmeni © DIENA(3)

Ar stingriem norādījumiem par drošības pasākumiem vidusskolu beidzēji Latvijā otrdien kārto šogad pirmo valsts pārbaudes darbu par vispārējās vidējās izglītības ieguvi. Tas ir angļu valodas eksāmens, kas parasti notiek martā, bet Covid-19 dēļ svešvalodu un citu eksāmenu norise šogad tika pārcelta.

Otrdien laiks būs sauss un mēreni vējains

Otrdien Latvijā gaidāms sauss laiks. Ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 9-14 metriem sekundē, lielākais vējš pūtīs Latgalē, prognozē sinoptiķi.

Pūce kritizē Salacgrīvas novadu © DIENA(2)

Vismaz septiņu normatīvo aktu pārkāpumi – ar tik bargiem secinājumiem par Salacgrīvas novada teritorijas plānojumu vakar nāca klajā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P), kurš ar rīkojumu apturējis Salacgrīvas novada domes izdotos saistošos noteikumus. Ministrija konstatējusi izstrādes procedūras pārkāpumus, kā arī neatbilstības normatīvo aktu prasībām. Salacgrīvas mērs Dagnis Straubergs (LRA) Dienai atzīst – pat ja atklātos, ka plānojuma dokumentos ir kļūdas, par tām vispirms nāktos uzzināt pašvaldībai, bet tā vietā, neatsūtot oficiālu vēstuli, ministrs nācis klajā ar skaļiem paziņojumiem.