Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Jāmūrē ķieģelis saliedēšanas sienā © DIENA

Ar negatīvu vai diskriminējošu attieksmi no sabiedrības puses ir saskārušies 38% bijušo notiesāto, atklāj pētījums. Tāpat vairākumam ieslodzīto trūkst pārliecības, ka pēc atbrīvošanas izdosies atrast darbu un dzīvesvietu. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) uzsver, ka ir jāmazina iedzīvotāju stereotipi un negatīvā attieksme pret bijušajiem ieslodzītajiem. "Mērķis ir iemūrēt vēl vienu ķieģeli darba sienā, lai veicinātu sabiedrības iesaistīšanos un saliedēšanos ieslodzīto resocializācijas procesā," norāda Bordāns. Savukārt Valsts probācijas dienesta (VPD) priekšnieks Mihails Papsujevičs kā vēl vienu būtiski aspektu min savstarpējo sadarbību starp iestādēm.

Saeima nobalso par Bērziņu CVK vadītājas amatā(1)

Saeima ceturtdien, 21. martā, Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājas amatā ievēlēja CVK Informācijas nodaļas vadītāju Kristīni Bērziņu. Tāpat parlaments amatā ievēlēja septiņus CVK locekļus - Edgaru Baldunčiku, Ritvaru Eglāju, Sofiju Grīnvaldi, Dzintru Kusiņu, Aleksandru Maļcevu, Sigordu Stradiņu un Valdi Verneru.

EP vēlēšanās sola asu cīņu © DIENA(13)

Ceturtdien noslēdzas kandidātu sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Pētot līdz šim iesniegtos partiju vai apvienību kandidātu sarakstus, redzams, ka cīņa par vēlētāju vietām būs sīvāka nekā iepriekš un daudz kas būs atkarīgs no kandidātu individuālajām aktivitātēm vēlēšanu mērķu sasniegšanā. Ļoti pamanāma ir daudzu pazīstamu cilvēku kandidēšana, kas varētu vairāk uzrunāt un piesaistīt vēlētājus. "Agrāk partijas vairāk meklēja kandidātus savās rindās, bet, zinot sabiedrības rezervēto attieksmi pret politiķiem, mazinājās vilkme dabūt vēlētājus uz iecirkņiem. Šogad izskatās, ka ir vairāk atpazīstamu, savā ziņā kolorītāku cilvēku, arī ārpus partijām. Tas vēlētājiem šīs vēlēšanas varētu padarīt interesantākas," sarunā ar Dienu vērtēja Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS valdes loceklis Arnis Kaktiņš.

Ceturtdien gaidāma migla un lietus

Ceturtdien Latvijā, aizejot vienai atmosfēras frontei, no rietumiem ieradīsies nākamā, prognozē sinoptiķi. Nakts pirmajā pusē vēl daudzviet līs, jauna nokrišņu zona dienas vidū sasniegs Kurzemi un pēc tam šķērsos pārējo Latviju.

Brandavs apgalvo, ka atgriezies Latvijā(3)

Korupcijā aizdomās turētais uzņēmējs un kordiriģents Aleksandrs Brandavs aģentūrai LETA apgalvoja, ka ir ievērojis drošības līdzekli un atgriezies Latvijā.

Pa bruģēto ceļu uz mājām © DIENA(2)

Par atgriešanos Latvijā tuvāko divu gadu laikā domā aptuveni 42% aptaujāto emigrantu. Lielākoties tie ir izglītoti, uzņēmīgi un jauni cilvēki vecumā no 20 līdz 28 gadiem, kuri vēlētos Latvijā arī veidot savu biznesu. Uzņēmuma Altum veiktās tautiešu aptaujas dati parāda, ka atgriešanos motivētu vairāk iespēju darba tirgū un atbilstošs atalgojums, bet aptuveni ceturtā daļa aptaujāto atzīst, ka viņiem trūkst informācijas par darba iespējām. Tajā pašā laikā gandrīz piektā daļa tautiešu atzīst, ka viņiem atgriezties nepalīdzētu nekas.

Pieļauj tabakas melnā tirgus pieaugumu © DIENA(15)

Saeimai pieņemot grozījumus Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, netiks sasniegts tā iniciatoru definētais mērķis – samazināt tabakas izstrādājumu lietošanu sabiedrībā, īpaši jaunatnes vidū. Tā vietā gan Finanšu ministrija, gan nodokļu eksperti, gan arī uzņēmēji prognozē nelegālās tirgus daļas pieaugumu, kā arī nodokļu ieņēmumu samazinājumu valsts budžetā.

Trešdienas rītā ceļi vietām apledojuši(1)

Šorīt apledojums vietām visā valsts teritorijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, portālu Diena.lv informēja VAS Latvijas Valsts ceļi. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.