Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Atbalsta kritēriji ir nepareizi © DIENA

Valsts ir izvēlējusies pareizos atbalsta instrumentus Covid-19 negatīvo seku mazināšanai tautsaimniecībā, taču piemērotie kritēriji, lai šim atbalstam kvalificētos, gan nav pareizi, Dienai norāda vairāki aptaujātie ekonomisti un sociālo lietu eksperti.

Valsts kontroliera amatā stājas Rolands Irklis(1)

Šodien valsts kontroliera amatā stāsies bijušais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) vadītājs Rolands Irklis. Irklis šajā amatā nomainīs ilggadēju valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu.

Cer uz lielāku izpratni © DIENA(2)

Daudz tiek spriests, kā pārliecināt iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19, un daudzi joprojām netic, ka tā ir nopietna infekcijas slimība, ja paši nav ar to sasirguši. Sabīne Utināne pērn oktobrī nosvinēja 30 gadu jubileju. Svētku reize nelielā radinieku pulkā izrādījās liktenīga visai viņas ģimenei, jo Covid-19 kļuva par realitāti gan lieliem, gan maziem. Ar Covid-19 saslima trīs ģimenes paaudzes.

Valdība ceturtdien varētu lemt par Covid-19 vakcinācijas plānu; meklē veidus pārkārtot atsevišķus ierobežojumus(25)

Rīt, 28.janvārī, valdībā varētu uzklausīt un pieņemt veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) vadībā jaunizstrādāto Covid-19 vakcinācijas plānu, pēc attālinātās tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV), vienlaikus piebilstot, ka paralēli tiek meklēti veidi atsevišķu ierobežojumu pārkārtošanai.

Izvēlēti šī gada dalībnieki skolēnu līderu programmā

Izvēlēti jaunie izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) skolēnu Līderu programmas dalībnieki, kuri dalību programmā uzsāk jau šonedēļ - programmas pirmajā meistarklasē, kas norisināsies no 27.-29.janvārim, šogad pirmo reizi attālināti.

Rosina maksāt arī pašiem © DIENA(4)

Dabaszinātņu tematiskajā grupā vairākums studentu mācās par valsts naudu, proti, 63% jeb 4565 studenti, pārējie 2704 – par maksu, tostarp neklātienē un privātajās augstskolās studējošie. Šīs nozares studiju programmas iedalāmas divās daļās – datorzinātnes (tās mācās ap 80% no šīs jomas) un dabaszinātnes un matemātika. Šis iedalījums skar arī algu un nodarbinātības līmeni – IT speciālistiem tas ir visaugstākais valstī, kamēr dabaszinātnes apguvušajiem – krietni pieticīgāks.