Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +21 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 5. augusts
Osvalds, Arvils

Ziņas

Trešdien Latvijā atklāti 70 jauni Covid-19 gadījumi(1)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 70 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par nevienu ar šo slimību saistītu nāves gadījumu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Ceturtdien būs mēreni silts laiks

Ceturtdien Latvijas rietumu un centrālajā daļā palielināsies mākoņu daudzums, valsts austrumos mākoņu kļūs mazāk un tikai atsevišķās vietās iespējams lietus, prognozē sinoptiķi.

Paralimpieši no parlamentārā sekretāra saņem aukstu dušu © DIENA(1)

Olimpisko spēļu laikā nepatīkamu pārsteigumu radīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāra Sanda Riekstiņa (JKP) publiskie izteikumi par sportistu sasniegumu prēmēšanu, proti, "parastajiem" sportistiem būtu jāsaņem par panākumiem olimpiādē vairāk nekā paralimpiešiem. Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) gaida no nozares ministrijas oficiālu atvainošanos un šādu izteikumu skaidrojumu, nevis neveiklu taisnošanos sociālajos tīklos. Tāpat tiek sagaidīts, ka Riekstiņš pametīs parlamentārā sekretāra un arī Saeimas Sporta apakškomisijas vadītāja amatu.

Vakcinācijas loteriju negaidīti iepauzē © DIENA(8)

Lai gan par vakcinācijas loterijas ideju tiek runāts vairākus mēnešus, Jaunā konservatīvā partija (JKP) dienu pirms šī jautājuma skatīšanas Saeimā paziņoja, ka pret loteriju iebilst pēc būtības. Tādējādi Saeima ar 59 balsīm vakar likumprojektu izslēdza no darba kārtības. Koalīcijā par likumprojektu vēlreiz spriedīs pirmdien.

Arī ceturtdiena būs lietaina

Ceturtdien Latvijā gaidāms neliels un mainīgs mākoņu daudzums, vairāk mākoņu būs Latgalē, prognozē sinoptiķi.

Vēl pieejamas budžeta vietas © DIENA

Lai gan augstskolās reflektantu pamatuzņemšana noslēdzās jau jūlija vidū, vēl ir iespēja pieteikties virknē studiju programmu gan maksas, gan valsts finansētās vietās. Tiesa, iespēja iekļūt "budžetniekos" ir ierobežota, jo daļā programmu brīvas ir tikai pāris vietas. Tāpēc augstskolas mudina – pirms dokumentu iesniegšanas noskaidrot svaigāko informāciju konkrētajā fakultātē.

Sargāt vai ļaut arī saimniekot © DIENA

Vēlos panākt, lai meža īpašniekiem tiek pilnvērtīgi kompensēti zaudējumi, ko rada mikroliegumu izveide viņu īpašumos – tā aicinājumu uzsāk Aivars Jakobsons pilsoņu parakstu vākšanas portālā ManaBalss.lv, kuru patlaban atbalstījis nepilns simts iedzīvotāju. Iniciatīvas autors rosina veikt likumu izmaiņas, jo patlaban noteiktā Natura 2000 kompensāciju sistēma ir nepietiekama, atlīdzība neatbilst kokmateriālu tirgus cenai, jo gadā ir tikai pārsimt eiro.

Mazais, bet spītīgais novads © DIENA

Varakļānu novads pēc Satversmes tiesas sprieduma netika pievienots Rēzeknes novadam, taču nepiepildījās iepriekšējā sasaukuma deputātu, kā arī daudzu iedzīvotāju paustā vēlme pievienoties Madonas novadam. 11. septembrī Varakļānos ievēlēs domi ar 15 deputātiem, kas ir vairāk nekā līdz šim, bet, cik ilgi tā strādās un kāda būs novada nākotne, pašlaik grūti prognozēt.