Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Pret Covid-19 vakcinētiem varētu ļaut lielākā skaitā pulcēties brīvā dabā un paplašināt pakalpojumu pieejamību(2)

Pret Covid-19 vakcinētām personām atbilstošā epidemioloģiskajā situācijā un līdz ar zaļa sertifikāta ieviešanu, kā arī pie pietiekamas vakcinācijas aptveres varētu ļaut lielākā skaitā pulcēties brīvā dabā un saņemt plašāku pakalpojumu klāstu, liecina otrdien valdības sēdei iesniegtā Veselības ministrijas (VM) prezentācija par izņēmumiem vakcinētām personām un apsvērumiem obligātai vakcinācijai.

Varēs izvēlēties vietu un laiku © DIENA

Iedzīvotāji, kuri pieder pie prioritārajām grupām, kurām ir uzsākta vakcinācija pret Covid-19, bet kuri vēl nav saņēmuši paziņojumu par konkrētu vakcinācijas vietu un laiku, nu var ieiet portālā Manavakcina.lv un paši pieteikties vakcinācijai uz sev vēlamo laiku un vietu.

Skolu tīkla kārtošana uzņem tempu © DIENA

Administratīvi teritoriālā reforma (ATR) nesīs līdzi izmaiņas skolu tīklā. Šobrīd daļa pašvaldību jau izveidojušas darba grupas un izvērtē izglītības iestādes jaunā novada kontekstā, bet citviet šis jautājums nav aktualizēts vai teju paslaucīts zem tepiķa – sak, ar 1. jūliju nāks jaunā valdīšana, tā lai lemj. Daudzviet skanēja atbilde – vismaz nākamajā mācību gadā izmaiņas neplānojam, bet 2022. gadā, kad stāsies spēkā jaunais pedagogu darba samaksas modelis, un it īpaši 2023. gadā, tas būs ļoti aktuāli.

Otrdien gaiss iesils līdz +17 grādiem

Šodien Latvijā gaidāms daļēji mākoņains laiks, savukārt valsts austrumu rajonos varētu nedaudz līt, liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ādažu modelis – divi novadi vienā © DIENA

Atšķirīgās robežās no sākotnējā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājuma uz pašvaldību vēlēšanām pošas Ādažu novads, kurš būs apvienots ar Carnikavas novadu, bet ne ar Saulkrastiem un Sējas novadu, kā bija iezīmēts pirmajā novada kartes versijā. Tādējādi saplūdīs divas pašvaldības, no kurām Ādažos ar samērā lielu pārsvaru (10 vietas no 15) pie varas ir Latvijas Reģionu apvienība (LRA), bet Carnikavā ar salīdzinoši mazāku (7 no 5) – Latvijas Zemnieku savienība (LZS). Var minēt, ka šīs partijas varētu gūt panākumus arī jaunajā sasaukumā.

Rodiņa stāsies ST tiesneses amatā(1)

Šodien plkst.11 Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes asociētā profesore Anita Rodiņa dos tiesneša zvērestu un sāks pildīt Satversmes tiesas (ST) tiesneša amata pienākumus, informēja tiesa.

Slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits atkal pārsniedzis 700

Pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 52 Covid-19 pacienti, bet kopējais slimnīcās esošo ar jauno koronavīrusu sirgstošo cilvēku skaits ir audzis no 663 sestdien līdz 702 svētdien, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Otrdien Latgalē iespējams neliels lietus

Rīt Latvijā saglabāsies salīdzinoši silts laiks, bet Latgalē iespējams neliels lietus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.