Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Sestdien starp mākoņiem spīdēs saule

Sestdien Latvijā starp mākoņiem spīdēs saule un īslaicīgs lietus gaidāms vien atsevišķās vietās - galvenokārt Ziemeļkurzemē un Vidzemes ziemeļrietumu daļā, prognozē sinoptiķi.

Vēsture Dienā: Sirdsapziņa un filma © DIENA(4)

Pirms 25 gadiem, 1995. gada maijā, tika parādīta un tovasar lielas skatītāju diskusijas izraisīja Zigurda Vidiņa dokumentālā filma Kurzemes zvans. Filmā runā Kurzemes notikumu līdzdalībnieki Otrā pasaules kara beigās, izmantoti arī kinooperatora Andra Slapiņa (1949–1991) filmētie materiāli viņa nepabeigtajai filmai par Kurzemi Baltijas sāga. 1995. gada 8. jūlija SestDienā par filmu rakstīja un Zigurdu Vidiņu iztaujāja Vita Pētersone. Vidiņš viņai atklāja, ka uzskatījis par savu pienākumu pabeigt Andra filmu. Saruna skāra arī "čekas maisu" tēmu.

LDDK: Neapliekamā minimuma paaugstināšana nav prioritāte(5)

Neapliekamā minimuma paaugstināšana nav prioritāte, pārskatot nodokļu sistēmu, uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK), komentējot koalīcijas pārtrauktās sarunas par plānotajām izmaiņām nodokļos saistībā ar nespēju izšķirties par apmēru neapliekamā minimuma celšanai no nākamā gada.

Pašizolācija vairs nav jāievēro, atgriežoties no Lielbritānijas un Monako(10)

Pieaugot Covid-19 saslimstībai, turpmāk pašizolācija Latvijā būs jāievēro iedzīvotājiem, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Horvātiju un Sanmarīno, savukārt pašizolācijā vairs nav jādodas, atgriežoties no Lielbritānijas un Monako, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākie apkopotie dati.

Naktī vietām gaidāms pērkona negaiss

Naktī uz sestdienu Latviju no dienvidrietumiem šķērsos jauni lietus mākoņi, daudzviet gaidāmas lietusgāzes, vietām arī pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

No 11.jūlija vairāki desmiti pasta nodaļu visā Latvijā atsāk darbu sestdienās(2)

Vairāki desmiti Latvijas Pasta nodaļu visā valsts teritorijā no sestdienas, 11.jūlija, atsāk klientu apkalpošanu sestdienās un/vai svētdienās, portālu Diena informēja Latvijas Pastā. Tāpat no pirmdienas, 13.jūlija, vairākām pasta nodaļām tiek mainīts darbalaiks darbdienās. Latvijas Pasts aicina klientus izvērtēt nodaļu apmeklējuma nepieciešamību un maksimāli izmantot iespējas pieteikties pasta pakalpojumiem attālināti.

Sestdien vējš vietām lauzīs kokus(1)

Tuvākajā diennaktī jauns ciklons no Berlīnes puses strauji virzīsies Sanktpēterburgas virzienā un pastiprināsies, atnesot lielu vēju Latvijai, brīdina sinoptiķi.

Neapliekamā minimuma paaugstināšana līdz 500 eiro izmaksās 170 miljonus © DIENA(33)

Tā ir slikta, ļoti dārga un nevienlīdzību vairojoša ideja – par Jaunās konservatīvās partijas (JKP) uzstādījumu palielināt diferencētā neapliekamā minimuma (DNM) augšējo robežu līdz 500 eiro teic Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) sociālo lietu eksperts Pēteris Leiškalns. Savukārt Fiskālās disciplīnas padome (FDP) norāda, ka tas valstij izmaksās aptuveni 170 miljonus eiro un par 1% palielinās budžeta deficītu, kurš pēc sākotnējā novērtējuma gada beigās varētu sasniegt pat 9% no IKP.