Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Apmeklētājiem līdz martam slēgta Zvārtes ieža taka Gaujas Nacionālajā parkā

Bīstamo koku novākšanas un infrastruktūras labiekārtošanas laikā no otrdienas, 28. janvāra, līdz pat marta vidum apmeklētājiem būs slēgta Zvārtes ieža dabas taka Gaujas Nacionālajā parkā un šis ģeoloģiskais dabas piemineklis būs apskatāms tikai no Amatas upes pretējā krasta, portālu Diena informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Par EESK specializētās nodaļas prezidenti ievēlēta pārstāve no Latvijas

Par Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības (TEN) specializētās nodaļas prezidenti pirmo reizi ir ievēlēta Baltijas valstu pārstāve - EESK locekle Baiba Miltoviča, aģentūru LETA informēja Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK).

Noteiks stingrākas drošuma prasības liftiem(1)

Pašreiz liftiem, kas atrodas ekspluatācijā ilgāk par 25 gadiem, nav noteiktas skaidras un viennozīmīgas drošuma prasības, kā arī spēkā esošais normatīvais regulējums neparedz prasības veikt šādiem liftiem padziļinātu pārvērtēšanu, ņemot vērā to lietošanas ilgumu. Proti, lai arī šobrīd spēkā esošās prasības nosaka darbības, kas jāveic, lai nodrošinātu liftu drošu lietošanu, taču nav specifiski definētas drošuma prasības liftiem, kas atrodas ekspluatācijā ilgāk par 25 gadiem, portālam Diena.lv norāda Ekonomikas ministrijā (EM).

Kavē termiņus, un ļoti pieaug izmaksas © DIENA(2)

Valsts kontroles (VK) ziņojumā par Latvijas paveikto Rail Baltica projekta īstenošanā laikā no 2014. līdz 2019. gadam konstatētas vairākas būtiskas problēmas. Liela daļa no tām ir saistītas ar globālo pārvaldību starpvalstu līmenī. Igaunijas VK ziņojums uzrāda tieši tādas pašas problēmas kā Latvijā. Arī Lietuvā situācija ir līdzīga, lai gan kaimiņvalsts revīzijas ziņojums vēl nav pieejams.

PTAC pērn anulējis licences septiņiem nebanku kredītdevējiem

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pagājušajā gadā anulējis licences septiņiem nebanku kredītdevējiem, ņemot vērā pašu komersantu rakstveida iesniegumus, tostarp četriem nebanku kredītdevējiem licences anulētas no 2020.gada 1.janvāra, aģentūrai LETA pavēstīja PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Santa Zarāne.

Daļa pašvaldību atteikušās no brīvpusdienām vecāko klašu skolēniem © DIENA(11)

Jautājums, kam – pašvaldībām vai valstij – jāsedz brīvpusdienas sākumskolas skolēniem, 2020. gada budžeta pieņemšanas laikā raisīja plašas diskusijas sabiedrībā. Dienas aptaujātās pašvaldības norāda, ka nācies pārskatīt izdevumus un atteikties no dažiem citiem pakalpojumiem, tostarp arī no brīvpusdienām vecāko klašu skolēniem.

Domino efekts Pierīgā. Līdz ar Saulkrastu novada izveidi neskaidras saistīto pašvaldību robežas © DIENA(26)

Pierīgas pašvaldību robežas Daugavas kreisajā pusē ir daudz maz skaidras, toties situācija ar labā krasta novadiem ir daudz sarežģītāka. Ir iezīmējies četrdesmitais – Saulkrastu – novads, kas varētu tapt administratīvi teritoriālās reformas (ATR) rezultātā. Saulkrastu novada izveide, tam pievienojot atsevišķus apkārtējo novadu pagastus, ir Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK priekšlikums. Jāpiebilst, ka pirms gada mēra krēslu Saulkrastos zaudēja ilggadējais domes priekšsēdētājs NA biedrs Ervīns Grāvītis un viņa vietā stājās politiskais konkurents no Vienotības – Normunds Līcis. Arī Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) rosinājusi Saulkrastus izņemt no jaunveidojamā Ādažu novada robežām, taču atšķirībā no NA ierosinājuma ZZS priekšlikums neskar apkārtējos novadus.

Kaimiņš aicina premjeru izvērtēt KPV LV ministru padomdevēju ietekmi(5)

Pēc divām nedēļām uz kongresu sanāks partija KPV LV, kas Saeimas vēlēšanās ieguva otru lielāko vēlētāju atbalstu, taču jau frakcijas darba pirmajos mēnešos konfliktu dēļ sāka zaudēt kādreizējos līderus. Nu kārta ir pienākusi vienam no partijas līdzpriekšsēdētājiem un dibinātājam Artusam Kaimiņam. No frakcijas viņš jau ir izslēgts, taču no partijas vismaz pagaidām pats neaiziet un tā vietā rosina biedru balsojumu par KPV LV pašlikvidēšanos, vēsta de facto.