Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Latvijā pārtverta narkotiku krava; aizturēts kontrabandas organizētājs un kurjers(1)

Valsts policijas amatpersonas sadarbībā ar Lietuvas Muitu, kā arī ar Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta atbalstu pagājušajā svētdienā, 17. novembrī, veica starptautisku aizturēšanas operāciju, kuras laikā Latvijā aizturēta persona, kuras vadītajā transportlīdzeklī atrasts ievērojams daudzums narkotiskās vielas. Savukārt Lietuvā aizturēts šīs narkotiku kontrabandas organizētājs, pie kura atrasti dažādi lietiskie pierādījumi. Par notikušo abās valstīs ierosināts kriminālprocess. Latvijā aizturētajai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Nedēļas nogalē gaidāms sals

Tuvākajās dienās ar brāzmainu dienvidaustrumu vēju Latvijā ieplūdīs sausāks un vēsāks gaiss, prognozē sinoptiķi.

Prasības dzērienu depozīta sistēmai sola izstrādāt pēc iespējas ātrāk(1)

Ministru kabineta noteikumus, kuri sīkāk definēs, kādas prasības būs jaunajai dzērienu iepakojuma depozīta sistēmai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) centīsies izstrādāt pēc iespējas ātrāk un tie būs jāpieņem līdz nākamā gada vidum, intervijā aģentūrai LETA sacīja VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs.

Mediķi nav gatavi padoties © DIENA(39)

Veselības nozares pārstāvji otrdien Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padomes sēdē vienbalsīgi atbalstīja protesta akcijas rīkošanu 28. novembrī pie Saeimas. Tās laikā plānots arī iesniegt ierosinājumu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) par parakstu vākšanu 13. Saeimas atlaišanas rosināšanai

Mediķi piesaka vēl vienu protestu(34)

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) 28.novembrī nolēmusi rīkot protesta akciju pie Saeimas, tās laikā prasot parlamenta atlaišanu, izsakot neuzticību veselības ministrei Ilze Viņķelei (AP) un lūdzot prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020.gada budžetu.

No nākamā gada paaugstinās neapliekamo minimumu(5)

Ministru kabinets otrdien atbalstīja grozījumus noteikumos par neapliekamā minimuma un nodokļa atvieglojuma apmēru iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) aprēķināšanai, paredzot no 2020.gada celt neapliekamo minimumu.

Kopā iesoļojot otrajā simtgadē © DIENA(9)

"Mūsu valsts otrajā simtgadē mēs dzīvosim pasaulē, kuru sākam radīt šodien. Kāda tā būs? To nosaka, cik drosmīgi ir mūsu sapņi un cik apņēmīgi mūsu darbi. Cik vērīgi mēs esam, saklausot nākotni un neiztērējoties sīkumos. Cik mērķtiecīgi virzīsim savus spēkus Latvijas valsts un tautas turpinātībai nākotnē, mūsu sabiedrības kopējam labumam un tātad – katra atsevišķa cilvēka jēdzīgai dzīvei," svētku uzrunā pie Brīvības pieminekļa vēlā pirmdienas vakarā sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Viņš aicināja ikvienu Latvijas valsti uzlabot un pilnveidot, par galveno atskaites punktu savai darbībai izvirzot kopējo labumu, solidaritāti un taisnīgumu.