Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

de facto: Ministra padomnieks lobējis firmu, kas pretendē uz 200 miljonu iepirkumu(2)

Latvijas Televīzijas raidījums de facto izpētījis, ka aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (Zaļo un Zemnieku savienība) ārštata padomnieks Ģirts Kalniņš nevien sākotnēji lobējis viena pretendenta ienākšanu Latvijā, turklāt ar ideju par kopuzņēmuma veidošanu, bet arī jau vēlāk, konkursa norises laikā interesējies par iespējām mainīt izvēlētās iepirkuma procedūras gaitu.

Nekā Personīga: IUB lūdz policijai izmeklēt iespējamu krāpšanos LVC konkursā(1)

Pērnā gada vasaras beigās AS Latvijas valsts ceļi (LVC) noslēdza 8,5 miljonu eiro līgumu ar kompāniju Reck. Summa bija divas reizes lielāka par izsludināto. Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) šonedēļ licis sākt kriminālprocesu par iespējamu krāpšanos. IUB konstatējis, ka uzvarētājs atsaucies uz apakšuzņēmēju pieredzi, kāda tiem nav bijusi. Ja tas atklātos ātrāk, Reck nebūtu ticis pie lielā pasūtījuma, svētdienas vakarā vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga.

Vietām Rīgas apkaimē ļoti stipri snieg

No Rīgas jūras līča nākoša gubu mākoņu rinda svētdien nes ļoti intensīvu snigšanu šaurā joslā netālu uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

LNT: Pērn samazinājušies trešo valstu tūristu pirkumi tax free veikalos

Nerezidentu biznesa apkalpošanas ierobežošana bankās, kā arī vājais Krievijas rublis atstājis ietekmi uz ārvalstu tūristu pirkumiem Latvijā - to apgrozījums tax free veikalos sasniedza 18 miljonus eiro, kas ir par aptuveni 8% mazāk nekā 2017.gadā, tā liecina lielākā nodokļa atmaksas pakalpojuma nodrošinātāja Global Blue dati, informē LNT ziņas.

Kā pirms 100 gadiem notika Latvijā pirmās demokrātiskās vēlēšanas?(5)

Sestdien, 19. janvārī, aprit 100 gadu kopš pirmajām demokrātiskajām vēlēšanām Latvijā - Liepājas pašvaldības vēlēšanām. Tas norisinājās 1919. gada 19. janvārī - jaunajai Latvijas valstij ļoti grūtā laikā, jo tobrīd Latvijas teritorijā notika Brīvības cīņas, Padomju Krievijas karaspēks tuvojās dabiskajai Ventas aizsardzības līnijai, nebija pārliecības, vai pēc mēneša nebūs ieņemta arī Liepāja, portālu Diena.lv informēja Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Vēsture Dienā: Aizturētie ģenerāļi © DIENA(6)

Baltiešu snaiperes baltās zeķbiksēs ir Krievijas impēristu ne reizi vien piesaukts mīts tajās teritorijās, kurās impērijas agonija izpaužas asiņainā veidā, sākot ar Čečeniju un beidzot ar Luhansku Austrumukrainā. Pat šie mīta piesaucēji spiesti atzīt, ka dokumentālu pierādījumu par šādu "balto zeķbikšu" kaujinieču eksistenci viņiem neesot. Tā nu jaunajos laikos laikam drosmīgākais, ja vien attiecībā uz šo gadījumu var lietot šo vārdu, baltiešu "pretstāves akts" Krievijas militāristiem paliek 1994. gada 10. janvāra incidents Latvijā, kurš izraisīja paaugstinātas kaujas gatavības izsludināšanu Pleskavas gaisa desanta divīzijā un draudus Latvijas neatkarībai.

Visā valstī atgriezies sals

Agrā piektdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā vidēji ir -1..-6 grādi, Vidzemes ziemeļrietumos līdz pat -8 grādiem, un valsts lielākajā daļā tā turpina pazemināties, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.