Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Atcelts ugunsnedrošais periods Latvijas mežos

Valsts meža dienests (VMD), sākot no šā gada 19.septembra, ir noslēdzis meža ugunsnedrošo laika periodu, pamatojoties uz hidrometeoroloģiskajām prognozēm par lietaināka un vēsāka laika iestāšanos, kad meža ugunsgrēka izcelšanās un izplatīšanās iespēja mežā būtiski samazinās, liecina informācija VMD mājaslapā.

Meklē bezvēsts prombūtnē esošo Aleksandru Jakovļevu

Valsts policija meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1941.gadā dzimušo Aleksandru Jakovļevu, kura 19. septembrī pēc plkst. 9 izgāja no savas dzīvesvietas Salaspils novada Salaspils pagastā, dārza kooperatīvā Enerģētiķis. Līdz šim brīdim sievietes atrašanās vieta nav zināma.

Šogad lauksaimniekiem platībmaksājumu avanss pārsniegs 50%

Lai mazinātu finansiālo grūtību slogu lauksaimniekiem, kurus skāra nelabvēlīgi laika apstākļi vasarā, vienotā platības maksājuma un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avanss pārsniegs 50%, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Ziņojums: Biotopu un sugu aizsardzības stāvoklis Latvijā būtiski nav uzlabojies(2)

Eiropas Savienības (ES) nozīmes dzīvotņu un sugu aizsardzības stāvoklī Latvijā vērojami nelieli uzlabojumi, taču tie joprojām nav pietiekami, lai situāciju vērtētu optimistiski. Visvairāk apdraudēti ir dabiskie zālāji, negatīvas tendences vērojamas arī atsevišķos mežu biotopos, bet uzlabojumi sasniegti virsāju dzīvotņu grupā – šādi secinājumi pausti Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertu sagatavotajā ziņojumā Eiropas Komisijai (EK) par ES nozīmes biotopu un sugu stāvokli Latvijā, sniedzot vērtējumu par laika periodu no 2013. līdz 2018.gadam, informē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Šonedēļ gaidāms pārsvarā sauss laiks

Anticiklona ietekmē šonedēļ Latvijā pārsvarā gaidāms sauss un vēss laiks, tomēr gaisa temperatūra lēnām paaugstināsies, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Global Forecast System.

Pirmdienas rīts pienācis ar nelielu salu(4)

Pirmdienas rītā teju visā Latvijā gaisa temperatūra pazeminājusies līdz 0..-3 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Tikai dažās vietās - galvenokārt Kurzemes piekrastē - gaisa temperatūra saglabājas nedaudz virs nulles, bet nepārsniedza +5 grādus.

Remontdarbu dēļ būtiski maina satiksmes organizāciju uz Jūrmalas šosejas

No pirmdienas, 23. septembra, veiktas būtiskas izmaiņas Jūrmalas šosejas remontdarbu posmā krustojumā ar Rīgas apvedceļu, informē Latvijas Valsts ceļi, aicinot autobraucējus būt īpaši uzmanīgiem un sekot līdzi ceļazīmēm. Pirmdien satiksmei tiks atvērta uzbrauktuve virzienā no Rīgas uz Jūrmalu, uzbraucot no Jūrmalas šosejas uz Rīgas apvedceļu Liepājas virzienā, un nobrauktuve virzienā no Babītes uz Rīgu, nobraucot no Rīgas apvedceļa uz Jūrmalas šoseju.

Remonts neatrisinās mūzikas vajadzības © DIENA(16)

Katastrofāli – tas ir īstais vārds, lai aprakstītu stāvokli Lielajā ģildē, saka Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekle Indra Lūkina. Pirms dažām dienām kļuva zināms, ka, pārdalot iepriekš jaunās koncertzāles pamatu stiprināšanai paredzētos Eiropas fondu līdzekļus, Ministru kabinets lēmis 5,5 miljonus eiro novirzīt orķestra pašreizējās mājvietas – Lielās ģildes – remontam.