Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Vēsture Dienā: Zvaigznes Dienā © DIENA

Laikrakstam Diena vienmēr ir bijušas svarīgas ne tikai mazā cilvēka rūpes un raizes, cīnoties ar viņa īpašajām vajadzībām, bet arī vietējās un pasaules zvaigznes, pēc kurām tiecoties mazais cilvēks uz brīdi aizmirst savas raizes. Bet, ja ir iespēja zvaigžņu devumu anonīmi komentēt, šajos komentāros mazais cilvēks iegūst Atlanta spēku, nonesot zvaigznes no debesīm un iesviežot tās savu īpašo vajadzību Augeja staļļos, lai pasmaržo īsto dzīvi…

Izsludināts konkurss uz Vakcinācijas projekta biroja vakancēm(5)

Veselības ministrija (VM) izsludinājusi konkursu uz piecām Vakcinācijas projekta biroja vakancēm. Biroja darbības nodrošināšanai tiek meklēti – vakcinācijas projekta vadītājs, komunikācijas koordinators, informāciju tehnoloģiju koordinators, vakcinācijas procesa koordinators un loģistikas koordinators. Pieteikties vakancēm iespējams līdz šā gada 19.janvārim, portālu Diena.lv informēja VM.

Sestdien valsts lielākajā daļā snigs

Sestdienas naktī un priekšpusdienā Latvijas lielākajā daļā brīžiem snigs, vietām Kurzemē, Zemgalē un Jūrmalas pusē snigs stipri, prognozē sinoptiķi.

EM plānot pilnveidot elektroenerģijas obligātā iepirkuma regulējumu(1)

Ekonomikas ministrija (EM) starpinstitūciju saskaņošanai nodevusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, ar kuriem iecerēts pilnveidot elektroenerģijas obligātā iepirkuma (OI) sistēmas darbības nosacījumus un novērst līdz šim konstatētās normatīvā regulējuma nepilnības, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Vārda brīvība privātās rokās © DIENA(51)

Jau iepriekš bijuši mēģinājumi ierobežot sociālos tīklus un tajos publicējamās informācijas saturu. Šis jautājums bija īpaši aktuāls pēc Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās 2016. gadā. Un arī tagad Trampa precedents – ASV prezidenta kontu bloķēšana sociālo mediju gigantos Twitter, Facebook un Youtube pēc vardarbīgajiem notikumiem Kapitolijā – no jauna uzjundījusi diskusijas visā pasaulē par sociālo tīklu pieeju informācijas publicēšanai. Tiesa, izskan arī bažas, ka stingrāka regulējuma ieviešanas dēļ varētu ciest vārda brīvība. Tas liek uzdot jautājumus, kādas tālejošas sekas varētu būt pēc šī precedenta un vai būtu nepieciešamas izmaiņas likumos Eiropas Savienības vai Latvijas līmenī? Varbūt sociālie mediji pat būtu jādefinē kā piektā vara aiz tradicionālajiem medijiem?