Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Plāno noteikt minimālo audzēkņu skaitu skolās un arī to filiālēs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) līdz ar novadu reformu rosina noteikt minimālo pieļaujamo audzēkņu skaitu ne tikai skolās, bet arī to filiālēs. Ministrija izstrādājusi un valdība atbalstījusi grozījumus Izglītības likumā, kas paredz deleģējumu valdībai atbilstoši administratīvi teritoriālajam iedalījumam noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu pamatizglītības un vispārējās izglītības pakāpē pašvaldību, valsts augstskolu un privātajās vispārējās izglītības iestādēs.

Definēs maksimālo rindā gaidīšanas laiku pie mediķiem

Veselības ministrija (VM) ir uzsākusi darbu, lai nodefinētu maksimālo rindā gaidīšanas laiku pie mediķiem un izstrādātu vienotu metodiku, kā veidot rindu, teikts Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) ikgadējā ziņojumā Saeimai par Ministru kabineta paveikto un iecerēto darbību, ko šodien izskatīja valdības sēdē.

Zolitūdes lietā jautājumu vairāk nekā atbilžu © DIENA(2)

Kopš Zolitūdes traģēdijas ir pagājuši seši gadi, taču traģēdijā cietušo biedrības Zolitūde 21.11. ieskatā kriminālprocesa virzība noris ļoti lēni. Uz vairākiem jautājumiem, tostarp arī aspektiem attiecībā uz tiesnešu slodzēm, sēžu skaitu kopumā un to ietekmi uz tiesas procesa virzību, no tiesas nav saņemtas atbildes, Dienai stāsta Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrības Zolitūde 21.11. pārstāve Regīna Ločmele-Luņova (Saskaņa). Analizējot tiesnešu slodžu attiecību pret sēžu skaitu, biedrība secinājusi, ka gan sēžu, gan slodzes dalījums ir visai apšaubāms, kā arī nozīmētie tiesneši un prokurori nav atbrīvoti no papildu slodzes.