Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Vietām apledo autoceļi

Trešdienas rītā apledojuma veidošanās dažviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, aģentūru LETA informēja VAS Latvijas Valsts ceļi.

Trešdiena būs apmākusies

Trešdien Latvijā pārsvarā gaidāms apmācies laiks, vietām nedaudz snigs vai smidzinās, iespējama dūmaka, prognozē sinoptiķi.

Atkārtoti vēlēs jaunu vadītāju © DIENA(2)

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) pilnsapulcē trešdien atkārtoti mēģinās ievēlēt jaunu prezidentu. Iepriekšējā sapulcē oktobra vidū tas neizdevās, jo kvoruma trūkuma dēļ vēlēšanas nenotika. Šajās vēlēšanās uz biedrības prezidenta amatu bija plānojušas startēt divas kandidātes – LĀB viceprezidente, ģimenes ārste Ilze Aizsilniece un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja un ģimenes ārste, Latvijas Zemnieku savienības biedre Līga Kozlovska. Neilgi pirms vēlēšanām L. Kozlovskas pieteikums tika noraidīts kā biedrības statūtiem neatbilstošs. Pati Kozlovska pārmetumus par pieteikuma neatbilstību gan noraida un LĀB vadībai pārmet, ka tā melojusi sabiedrībai.

Jaunzeme sola iet Cīrules iesākto reformu ceļu(31)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam virzītā Ieva Jaunzeme vēlas turpināt iepriekšējās nodokļu administrācijas vadītājas Ilzes Cīrules iesāktās reformas. Jaunzeme iepriekš izsludinātajos konkursos uz VID vadītāja posteni nebija pieteikusies, tomēr šajā konkursā pieteikties viņu pamudinājusi personāla atlases kompānija Amrop un vēlme turpināt Cīrules un viņas komandas iesāktās pārmaiņas.

VID ģenerāldirektora amatam izvirzīta Ieva Jaunzeme(10)

Ir noslēdzies Valsts kancelejas rīkotais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora atlases konkurss. Iegūstot visaugstāko komisijas novērtējumu, par konkursa uzvarētāju atzīta Ieva Jaunzeme, vēsta Valsts kanceleja.

Atalgojuma jautājums ir aktuāls visiem veselības aprūpē strādājošajiem © DIENA(16)

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība otrdien sanāks uz sēdi, lai runātu par to, kādi būtu nepieciešamie soļi pašreizējās Latvijas medicīnas krīzes risināšanā. Tiks spriests arī par situāciju Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Savukārt jau aizejošā valdība šonedēļ cer vēl apstiprināt grozījumus, kas ļautu paplašināt mediķu loku, kuri varētu strādāt NMPD brigādēs. Pirmdienas vakarā šis jautājums 21. novembra Ministru kabineta sēdes darba kārtībā gan vēl nebija iekļauts.

Piedzīvot simtgadi nozīmē justies izredzētiem © DIENA(25)

Daudzi jo daudzi brīvības cīnītāji un Latvijas valstiskuma cēlēji būtu gribējuši redzēt Latvijas simtgadi, bet neredzēja. "Taču to piedzīvojam un savām acīm skatām mēs. Es teiktu, ka mums ir visi iemesli justies privileģētiem un līdz sirds trīsām izredzētiem," Latvijas valsts simtgadei veltītajā ekumeniskajā dievkalpojumā sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, vedinot pārdomāt, kas mēs katrs esam neatkarīgajā Latvijā un kāda ir katra misija, jo izredzētība neesot laimests vai dāvana, bet aicinājums un uzdevums.

Latvijas simtgadi atzīmēs teju 40 valstīs(1)

Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai veltīti sarīkojumi latviešu kopienās notiks vismaz 37 valstīs un 75 pilsētās, kopā veidojot vairāk nekā 100 svētku svinībās visā pasaulē, aģentūrai LETA pastāstīja interneta vietnes latviesi.com vadītājs Indulis Bērziņš.

Šonedēļ bieži gaidāms neliels sals

Šī nedēļa Latvijā būs vēsākā kopš pavasara, nav gaidāmi būtiski nokrišņi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Global Forecast System.

FOTO: Grandiozais gaismas uzvedums Saules mūžs(9)

Svētdienas vakarā 11.novembra krastmalā ikviens varēja vērot valsts simtgades jubilejai veltīto gaismas uzvedumu Saules mūžs – vizuāli muzikālu stāstu sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai ar apliecinājumu Latvijas nākotnei. Uzvedums bija svinību kulminācijas pasākums.