Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Bezvēsts prombūtnē izsludinātā Mirdza Jansone atrasta

Valsts policija informē, ka iepriekš bezvēsts prombūtnē izsludinātā Mirdza Jansone veiksmīgi atrasta. Sieviete 23. maijā izgāja no savas dzīvesvietas Ventspilī, Sarkanmuižas dambī, un kādu laiku viņas atrašanās vieta nebija zināma. Policijai izdevies sievieti atrast. Likumsargi izsaka pateicību visiem, kas dalījās ar informāciju un sekmēja Mirdzas Jansones atrašanu.

Bezvēsts prombūtnē izsludinātā Nadežda Gontarika veiksmīgi atrasta

Valsts policija informē, ka bezvēsts prombūtnē izsludinātā Nadežda Gontarika atrasta sveika un vesela. Iepriekš tika vēstīts, ka sieviete izgāja no mājām Kuldīgas novada Pelču pagastā 24. maija vakarā un kādu laiku viņas atrašanās vieta nebija zināma. Policija izsaka pateicību visiem, kas dalījās ar ziņu un sekmēja sievietes atrašanu.

VID: Pieaug narkotiku izplatība jauniešu vidū(13)

Noziedzīgo nodarījumu skaits psihotropo vielu nelikumīgas aprites jomā 2017.gadā veido 5,9% no visiem valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, piektdien preses konferencē informēja VID, kā arī vērsa uzmanību uz to, ka narkotiku lietošana kļūst aizvien izplatītāka jauniešu vidū.

Cauri parkam par maksu © DIENA(2)

Daļai rīdzinieku neapmierinājumu arī šogad izraisījis fakts, ka no 23. līdz 27. maijam Rīgā, Vērmanes dārzā notiek pasākums Latvianbeerfest. Lai gan šis pasākums notiek jau astoto reizi un piesaista gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus, īslaicīga ieejas maksas pieprasīšana par ieeju Vērmanes dārzā ir radījusi arī zināmu neizpratni.

Par nodokļu nemaksāšanu aiztur taksometra pakalpojumu sniedzējus(6)

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija pārvaldes 3. biroja darbinieki aprīlī aizturēja organizētās grupas dalībniekus – sešas personas, kuras, darbojoties saskaņoti un pildot iepriekš sadalītos pienākumus, sniedza taksometra pakalpojumus. Uzņēmums pakalpojumus sniedza kopš 2015. gada novembra un, slēpjot savus patiesos ienākumus, izvairījās no nodokļu nomaksas valstij 570 000 eiro apmērā, portālu Diena.lv informēja VP pārstāve Elīna Sprudzāne.

Pirmdien pārbaudīs trauksmes sirēnas

Pirmdien, 28.maijā, no plkst. 9.30 līdz 9.45 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā, portālam Diena.lv pavēstīja VUGD.

Ventspilī kārtējā vizītē ieradīsies NATO kuģi(5)

Ventspilī piektdien ieradīsies NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas kuģi Beļģijas Jūras spēku komandiera Pītera Rambjēra vadībā, aģentūru LETA informēja NATO spēku integrācijas vienības komunikācijas pārstāve Anda Bergmane.

Vairāk tiesību prasīt, pienākums ziņot © DIENA(8)

Šodien stājas spēkā Vispārīgā datu aizsardzības regula (GDPR), un, lai gan daudziem ar to saistītās pārmaiņas joprojām ir neskaidras un jau pat izplatījušies mīti par tās "represīvo dabu", eksperti atgādina, ka privātpersonu ikdienas dzīvē regula daudz izmaiņu neievieš. Galvenokārt tā sniedz plašākas iespējas parūpēties par savu privātumu un uzzināt, kādi dati par cilvēku tiek ievākti. "Nevarētu teikt, ka notiek kaut kas jauns – personas dati vienmēr bijuši jāaizsargā, šobrīd personas datu aizsardzībai pievērsta uzmanība," skaidro zvērināts advokāts un Sorainen partneris Agris Repšs.

Kušnera pilnvaru laiks Latvijas Bankā drīz beigsies © DIENA(9)

Latvijas Bankas padomē pēc 31. maija, kad beigsies tās locekļa Edvarda Kušnera pilnvaras, paliks lēmumu pieņemšanai minimālais kvorums – četri padomes locekļi. Saeima ceturtdien noraidīja Kušnera atkārtotu apstiprināšanu amatā. "Tā ir bīstama spēle, ko parlaments uzsācis, jo tā var tikt apdraudēta Latvijas Bankas neatkarība un politiskā neitralitāte," pēc balsojuma žurnālistiem sacīja Kušners. Viņš neuztraucoties par savu nākotni, jo esot jau saņēmis darba piedāvājumus, taču bažas esot par Latvijas Banku (LB), kuras rīcībā ir ievērojami finanšu līdzekļi.