Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

SPKC: Divi potenciāli atklātie Covid-19 omikrona gadījumi vēl jāapstiprina(1)

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēmis informāciju no "E. Gulbja laboratorijas" par diviem paraugiem, kuros konstatētas vairākas mutācijas, kas atbilst Covid-19 omikrona paveidam, tomēr galīgo apstiprinājumu sniegs Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija, kad paraugi būs laboratoriski sekvencēti.

Nemainīgi turas pie savām vērtībām © DIENA(9)

Atšķirībā no dažām citām valdības koalīcijas partijām, kas iemīļojušas citēt Raini un aicina uz pārmaiņām, Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK (NA) sestdien kongresā izvirzīja devīzi Ar stipriem pamatiem, un īpaši jau debatēs izskanēja neapmierinātība ar to, kas notiek Latvijā un arī pasaulē, solot turēties pie saviem pamatprincipiem.

Ārsti vienoti ar arodbiedrību © DIENA(5)

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir pievienojusies Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) prasībai par vismaz 10% atalgojuma palielinājumu visiem veselības aprūpē strādājošajiem nākamajā gadā.

Vakcinēt jāsāk ar riska grupu © DIENA(6)

Covid-19 vīrusa mutācijas notiek straujāk, nekā zinātnieki spēj tās novērtēt. Pasaules Veselības organizācija ir brīdinājusi, ka var paiet vairākas nedēļas, lai noskaidrotu, cik lipīgs ir jaunais omikrona paveids, vai tas izraisa smagāku saslimšanu un cik efektīvas pret to ir tagadējās vakcīnas un ārstēšanas līdzekļi.

Pirmdien saglabāsies auksts laiks

Pirmdien Latvijā maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no -6 grādiem Kurzemes piekrastē līdz -13 grādiem Vidzemē, prognozē sinoptiķi.