Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Atalgojuma jautājums ir aktuāls visiem veselības aprūpē strādājošajiem © DIENA(8)

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība otrdien sanāks uz sēdi, lai runātu par to, kādi būtu nepieciešamie soļi pašreizējās Latvijas medicīnas krīzes risināšanā. Tiks spriests arī par situāciju Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Savukārt jau aizejošā valdība šonedēļ cer vēl apstiprināt grozījumus, kas ļautu paplašināt mediķu loku, kuri varētu strādāt NMPD brigādēs. Pirmdienas vakarā šis jautājums 21. novembra Ministru kabineta sēdes darba kārtībā gan vēl nebija iekļauts.

Piedzīvot simtgadi nozīmē justies izredzētiem © DIENA(11)

Daudzi jo daudzi brīvības cīnītāji un Latvijas valstiskuma cēlēji būtu gribējuši redzēt Latvijas simtgadi, bet neredzēja. "Taču to piedzīvojam un savām acīm skatām mēs. Es teiktu, ka mums ir visi iemesli justies privileģētiem un līdz sirds trīsām izredzētiem," Latvijas valsts simtgadei veltītajā ekumeniskajā dievkalpojumā sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, vedinot pārdomāt, kas mēs katrs esam neatkarīgajā Latvijā un kāda ir katra misija, jo izredzētība neesot laimests vai dāvana, bet aicinājums un uzdevums.

Latvijas simtgadi atzīmēs teju 40 valstīs(1)

Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai veltīti sarīkojumi latviešu kopienās notiks vismaz 37 valstīs un 75 pilsētās, kopā veidojot vairāk nekā 100 svētku svinībās visā pasaulē, aģentūrai LETA pastāstīja interneta vietnes latviesi.com vadītājs Indulis Bērziņš.

Šonedēļ bieži gaidāms neliels sals

Šī nedēļa Latvijā būs vēsākā kopš pavasara, nav gaidāmi būtiski nokrišņi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Global Forecast System.

FOTO: Grandiozais gaismas uzvedums Saules mūžs(8)

Svētdienas vakarā 11.novembra krastmalā ikviens varēja vērot valsts simtgades jubilejai veltīto gaismas uzvedumu Saules mūžs – vizuāli muzikālu stāstu sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai ar apliecinājumu Latvijas nākotnei. Uzvedums bija svinību kulminācijas pasākums.

Latvija 100.dzimšanas dienā saņem daudz sveicienu no ārvalstīm

Latvija 100.dzimšanas dienā saņem daudz sveicienu no ārvalstīm, informē Ārlietu ministrija. "Liels paldies daudzajiem Latvijas draugiem un uzticamiem sabiedrotajiem visā pasaulē, kas, izgaismojot dažādus arhitektūras un dabas objektus Latvijas sarkanbaltsarkanā karoga krāsās, sveic mūs nozīmīgajā valsts gadskārtā un svin līdz ar mums," teikts ministrijas paziņojumā.

Aprit simts gadi kopš proklamēta Latvijas valsts(11)

Svētdien, 18.novembrī, tiek svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena. Par godu Latvijas proklamēšanas 100.gadadienai visā valsts teritorijā svētdien norisināsies vairāki simti svētku pasākumu, no kuriem lielāko daļu iedzīvotāji varēs apmeklēt bez maksas.