Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Atšķirīgās iespējas bērniem © DIENA(1)

Gandrīz katra Latvijas valdība pēdējos gados kā vienu no prioritātēm ir izvirzījusi ģimenes labklājības nodrošināšanu valstī. Arī šā brīža Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdības deklarācijā uzsvērts, ka sabiedrības ilgtspējas pamatā ir ģimene, un tiek solīts radīt apstākļus, lai dzimstība valstī palielinātos un dzīves kvalitāte būtu tāda, ka emigrācija samazinās, bet reemigrācija palielinās.

Ceļiem jābūt prioritātei © DIENA(18)

Lai īstenotu valdības izstrādātās reformas, arī administratīvi teritoriālo reformu, kas iedzīvotājus attālinās no pašvaldību centriem, būtiska nozīme ir ceļu infrastruktūras stāvoklim, uzsver biedrības Latvijas ceļu būvētājs (LCB) valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Ceturtdien vietām gaidāms stiprs lietus un krusa

Ceturtdienas pēcpusdienā un vakarā Latvijā augs negaisa mākoņi, galvenokārt valsts rietumu un centrālajā daļā lokāli gaidāma liela krusa un stiprs lietus, kas var izraisīt īslaicīgus plūdus, brīdina sinoptiķi. Šodien plkst.5 gaisa temperatūra Latvijā bija no +11,2 grādiem Zosēnos līdz +19,3 grādiem Rīgas centrā un Rucavā un +20,0 grādiem Liepājas ostā.

Atgriešanās pēc ceļojuma uz valsts rēķina © DIENA(1)

Kopš 2012. gada vasaras tautiešiem, kuri ārvalstīs nonākuši ārkārtas situācijā un nevar saņemt palīdzību citādi, ir iespēja vērsties Latvijas pārstāvniecībā, lai varētu atgriezties mājās. Materiālās palīdzības fondu valdība iedibināja pēc Ārlietu ministrijas (ĀM) ierosinājuma, sākotnēji rēķinoties, ka šim mērķim vajadzēs 50 tūkstošus eiro un gada laikā pēc palīdzības varētu vērsties 250 cilvēku.

Kontrabandas preču pircēju skaits mazinās © DIENA

Neskatoties uz to, ka kontrabandas preču pircēju skaits Latvijā pēdējos gados samazinās, tas joprojām ir gana liels. Pirmajā nacionālajā kontrabandas problemātikas forumā Cīņa ar kontrabandu – izaicinājumi un panākumi pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš, iepazīstinot ar 2019. un 2013. gada aptauju datu salīdzinājumu, norāda uz pozitīvu samazinājuma tendenci, taču joprojām kontrabandas pircēju skaits ir samērā liels.

Atlaista Latvenergo padome(19)

Trešdien atlaista a/s Latvenergo padome, aģentūrai LETA apstiprināja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Sākotnējā iecere paredz Valsts policijas iecirkņu skaitu samazināt no 40 līdz 26(1)

Valsts policijas (VP) reorganizācijas rezultātā iecirkņu skaitu varētu samazināt no 40 līdz 26, tomēr tā ir tikai sākotnēja iecere, un pirms gala lēmuma pieņemšanas policija sola rūpīgu reģionu īpatnību, iedzīvotāju vajadzību un iecirkņu infrastruktūras izpēti, izriet no policijas vadības sacītā šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

Pasažieru vilciens norīko īpašu vilcienu uz Prāta Vētras koncertu Liepājā(2)

Sestdien, 20. jūlijā, Liepājā notiks Prāta Vētras noslēdzošais Skārda bungu tūres koncerts, un tā apmeklētāju ērtībām ir norīkots īpašs vilciens gan no Rīgas uz Liepāju, gan atpakaļ. Uz šiem reisiem jau šobrīd ir iespēja iegādāties vilciena biļetes Pasažieru vilciena mājaslapā, mobilajā lietotnē un biļešu kasēs.

Nodibinājumu Riga.lv likvidēs(4)

Rīgas pašvaldības dibināto nodibinājumu Riga.lv likvidēs, trešdien žurnālistiem paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR).

Tuvāko desmit gadu laikā katrs otrais skolotājs būs jānomaina vecuma dēļ(2)

Latvijā skolotāju vidējais vecums ir 48 gadi, 51% Latvijas skolotāju ir vecāki par 50 gadiem, kas nozīmē, ka Latvijai nākamajā desmitgadē būs jānomaina katrs otrais skolotājs no pašlaik pieejamā skolotāju darbaspēka, liecina Starptautiskā mācīšanas un apguves pētījuma (TALIS) skolotāju aptaujas rezultāti. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veiktais pētījums liecina, ka skolotāju vidējais vecums OECD un TALIS dalībvalstīs ir 44 gadi, bet vidējais skolotāju vecumā virs 50 gadiem īpatsvars ir 34%.

Sāk kriminālprocesu par iespējamo vēstures eksāmena nopludināšanu(3)

Valsts policija (VP) Vidzemē pēc Valsts izglītības satura centra (VISC) iesnieguma sākusi kriminālprocesu par iespējamo 9. klašu vēstures eksāmena nopludināšanu. VP Vidzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Zane Vaskāne aģentūrai LETA teica, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā. Lieta patlaban ierosināta par faktu nevis pret kādu personu.