Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Atstājot paliekošas vērtības © DIENA(1)

Simts gadu lapas dzītas, simts gadu vainagos vītas – savā leģendārajā dziesmā Ozols dzied Līvi. Simt iestādītu ozolu pierobežā arī būs viena no daudzajām paliekošajām vērtībām, ko atstāsim Latvijai nākamajā simtgadē. Ar šo akciju Apskauj Latviju pērn 4. maijā arī sākās valsts simtgades svinības, kuru kulminācija gaidāma svētdien, 18. novembrī. Taču ar to programma nebeigsies, un, tiesa, ne tik grandiozos apjomos dzimšanas dienu svinēsim vēl līdz 2021. gada janvārim – Latvijas starptautiskajai atzīšanas dienai.

LIAA aicina pievērsties aktuālai tendencei uzņēmējdarbībā – dizaina domāšanai

Globālās konkurences apstākļos ikviens uzņēmums meklē veidus, kā izcelties starp citiem un panākt maksimālu sava pakalpojuma vai produkta noietu. To var sasniegt ar dažādiem līdzekļiem, taču visā pasaulē par tendenci kļuvusi dizaina domāšana. Tā māca ieviest uzņēmējdarbībā specifiskus domāšanas principus, ko praksē pārbaudījuši arī vairāki uzņēmumi Latvijā, palielinot eksporta jaudu. Savā pieredzē par dizaina domāšanu uzņēmumi un eksperti dalīsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā biznesa forumā Uzņēmums 2.0 - Dizaina domāšana, kas 21. un 22. novembrī norisināsies Ventspilī, teātra namā Jūras vārti.

Armijas parāde šogad vērienīgāka nekā jebkad. Detalizēta informācija par norisi(3)

Svētdien, 18. novembrī, plkst. 14 Rīgā, 11. novembra krastmalā, notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kas šogad būs īpaši vērienīga, portālu Diena.lv informēja Aizsardzības ministrija.

Dāvana Latvijai un Latvijas tautai(7)

Pēra Nūdera, Lailas Freivalds, Karla Bilta, Andersa Ljungrena vēstījums Zviedrijas–Latvijas sadarbības fonda rīcības komitejas vārdā par dāvanu Latvijai un Latvijas tautai mūsu valsts simtgadē

Apdrošinātāji atzīst: OCTA cenas varēja celt lēzenāk(10)

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs (LTAB) atzīst – obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) polišu cenas varēja celt lēzenāk, savukārt Konkurences padome turpina pētīt, vai starp apdrošinātājiem nav bijusi vienošanās par vienlaicīgu cenu celšanu, trešdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Latvijas iedzīvotāji dienā noiet vidēji 2,7 kilometrus

2017. gadā 79% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 84 gadiem veica vismaz vienu pārvietošanos dienā ārpus mājām. Vidēji dienā viens Latvijas iedzīvotājs mēroja 30 kilometrus, un ceļā vidēji patērēja 80 minūtes, bet kājām vidēji dienā noieti 2,7 kilometri. Visbiežākais pārvietošanās iemesls bija darbs (34% gadījumu), kā arī iepirkšanās (24% gadījumu) un atpūta (20%), liecina Centrālās statistikas pārvaldes aptauja par iedzīvotāju pārvietošanos.